Нова схема – підбори номерів від імені банків + отримання персональних даних українців

Шахраї підробляють номери телефонів в Україні таким чином, що вони практично не відрізняються від банківських, дізнаються номери та ПІБ потенційних жертв, їх контакти, і згодом телефонують вам, представляючись співробітниками фінансової установи.

Відрізнити їх від справжніх банківських працівників вкрай складно.

Шахраї отримують особисті дані клієнтів одного з банків. Таку інформацію можна придбати, наприклад, на форумах в Darknet. В купленій базі є як номери телефонів, так і ПІБ.

Крок перший: шахрай “прозвонює” за інформацією з бази даних, представляючись співробітником служби безпеки. У потенційної жертви запитують, картою якого банку вона користується. Якщо співрозмовник називає “правильний” банк, далі жертви намагаються переконати, що з її карти намагаються зняти кошти.

На відміну від інших шахрайських схем, коли зловмисник нічого не знає про свого співрозмовника, тут відразу ж до жертви звертаються по імені та по батькові. В окремих випадках шахраї навіть знають, якого числа була відкрита карта.

“Ми заблокували по вашій карті транзакцію на певну суму. Чи знаходиться карта поруч з вами?”, – звертаються шахраї.

Крок другий: виманити інформацію або змусити встановити шкідливий додаток. Якщо жертва відповідає, що карта знаходиться поруч з нею, шахраї пропонують для підтвердження інформації назвати повний номер карти, термін придатності і майже одразу – зачитати СМС, що прийде на мобільний телефон.

“Ми не просимо вас назвати персональні дані, а саме CVV-код, який знаходиться на зворотному боці картки. Щоб ідентифікувати вас як клієнта нашого банку ви повинні назвати її номер”, – говорить шахрай.

Дізнавшись всі дані, зловмисники проведуть переказ з вашої картки, залишивши вас без коштів.

хакер

Є ще два варіанти розвитку сценарію:

  1. якщо банківської карти немає поруч, але при цьому є банківський додаток. В такому випадку по телефону шахрай озвучує інструкції, як дізнатися номер карти, а потім “підтвердити свої дані”;
  2. якщо ви не користуєтеся банківським додатком. В такому випадку шахраї пропонують встановити на телефон спеціальну програму, яка надає їм віддалений доступ до телефону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: