Карантином прикривалися шахраї в працевлаштуванні за кордоном

Обмеженнями під час коронавірусної пандемії користуються аферисти.

Так, одразу після введення в Україні карантину посередники з працевлаштування за кордоном повідомили трьом своїм клієнтам з Херсонщини, що пошуки вакансій тимчасово припиняють.

Херсон аеропорт

Що виглядало логічно: у низці країн у зв’язку з COVID-19 масово призупинили роботу підприємства, зокрема, ті, де працювали іноземні заробітчани. Десятки тисяч українців повернулися додому.

Разом із тим, людям, які вже оплатили послуги з працевлаштування, посередники клялися, що завжди залишатимуться на зв’язку і тільки-но буде чутно про карантинні послаблення, одразу ж займуться їхнім питанням. З того часу минуло понад два місяці, але товариші, що обіцяли роботу, на контакт так і не вийшли. Телефони посередників були вимкненими, а адрес фірм, з якими співпрацювали, люди не знали. Будівельники, швачки, доглядальниці за людьми похилого віку, в Польщі та Чехії… Все це виявилося не більше, ніж байками. Бо документи на роботу за кордоном оформлювати ніхто й не починав. Зрозумівши, що стали жертвами звичайних аферистів, ошукані звернулися до поліції.

Двоє чоловіків і жінка перерахували псевдо-посередникам 13 тисяч гривень, які тепер мріють повернути. За фактами шахрайств відкриті кримінальні провадження. Та от чи вдасться знайти пройдисвітів – питання.

У поліції не відхиляють – випадків роботодавчого лохотрону може бути більше. Щоб не потрапити на гачок аферистів, радять звернути увагу на кілька моментів.

«Перед тим, як віддавати гроші посередникам за працевлаштування або оформлення документів, перевірте наявність ліцензії у посередника, який допомагає в пошуку роботи за кордоном, знайдіть відгуки на форумах. Фірма повинна мати офіційний юридичний статус, статутні документи, ліцензії і дозволи, свідоцтво про держреєстрацію. Якщо ви не впевнені у надійності фірми-посередника, краще самостійно заповнюйте анкети та надсилайте документи в компанію роботодавця. Ні в якому разі не робіть передоплату на підставі лише усних обіцянок знайти вам вакансію та оформити документи», – зазначено на офіційній сторінці ГУНП в Херсонській області у Фейсбук.

За матеріалами newday.kherson.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: