Шахрайство досить поширене в повсякденному житті, а особливо – в соціальних мережах. Жертвами аферистів стають люди, які продають хороші речі за відповідну ціну.
Киянка Юлія потрапила в неприємну історію, коли намагалася продати мобільний телефон за 6000 гривень. Покупець знайшовся швидко і нічого не віщувало біди, однак в день покупки він надіслав кур’єра, пославшись на термінові справи.
“Після того, як приїхав кур’єр, подзвонив чоловік, сказав, що відправив гроші і зараз має прийти SMS. Я подивилася, повідомлення прийшло, віддала телефон кур’єру, а коли перевіряла онлайн-банк, то на рахунку не було грошей”, – розповідає Юлія.
Пізніше дівчина зрозуміла, що повідомлення про зарахування коштів на карту прийшло не з банківського, а із звичайного номера. Таке ж повідомлення прийшло і Олександру, який продавав свій планшет за 11000 гривен. Однак той не розгубився і відразу зрозумів, що це шахрайство.
“Я підходжу до водія, якого прислали і питаю, чи розуміє він, що відбувається. Він каже, що він звичайний водій таксі. Запитав його, чи допоможе він зловити за руку шахрая. Він каже: Добре, зловимо”, – розповідає Олександр.
Чоловік вирішив поїхати з водієм, а по дорозі викликав патрульних. Правоохоронці затримали псевдопокупця, який хотів обдурити Олександра, і забрали його до відділку.
Однак поліція зазначає: немає злочину – немає покарання. Тому в таких ситуаціях краще відразу перевіряти повідомлення про зарахування коштів. До слова, за підрахунками міжбанківської асоціації, тільки за минулий рік карткові шахраї обдурили українців на 250 мільйонів гривень.