Шахраї “працюють” із людьми, які продають дорогі речі

Шахрайство досить поширене в повсякденному житті, а особливо – в соціальних мережах. Жертвами аферистів стають люди, які продають хороші речі за відповідну ціну.

долар валюта

Киянка Юлія потрапила в неприємну історію, коли намагалася продати мобільний телефон за 6000 гривень. Покупець знайшовся швидко і нічого не віщувало біди, однак в день покупки він надіслав кур’єра, пославшись на термінові справи.

“Після того, як приїхав кур’єр, подзвонив чоловік, сказав, що відправив гроші і зараз має прийти SMS. Я подивилася, повідомлення прийшло, віддала телефон кур’єру, а коли перевіряла онлайн-банк, то на рахунку не було грошей”, – розповідає Юлія.

Пізніше дівчина зрозуміла, що повідомлення про зарахування коштів на карту прийшло не з банківського, а із звичайного номера. Таке ж повідомлення прийшло і Олександру, який продавав свій планшет за 11000 гривен. Однак той не розгубився і відразу зрозумів, що це шахрайство.

“Я підходжу до водія, якого прислали і питаю, чи розуміє він, що відбувається. Він каже, що він звичайний водій таксі. Запитав його, чи допоможе він зловити за руку шахрая. Він каже: Добре, зловимо”, – розповідає Олександр.

Чоловік вирішив поїхати з водієм, а по дорозі викликав патрульних. Правоохоронці затримали псевдопокупця, який хотів обдурити Олександра, і забрали його до відділку.

Однак поліція зазначає: немає злочину – немає покарання. Тому в таких ситуаціях краще відразу перевіряти повідомлення про зарахування коштів. До слова, за підрахунками міжбанківської асоціації, тільки за минулий рік карткові шахраї обдурили українців на 250 мільйонів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: