Як пенсіонерка обдурила шахрая

Аферист під виглядом банківського працівника намагався випитати у 69-річної жінки коди доступу до її платіжної карти. Однак, знаючи із засобів масової інформації та від родичів про таку шахрайську схему, сама «розвела» обманщика і залишила його без очікуваного заробітку.

Коли на мобільний телефон літній сумчаці надійшло смс-повідомлення про нібито блокування банком її картки, вона навіть не відразу зрозуміла, про що йде мова. А для того, щоб уточнити інформацію, зателефонувала за вказаним в смс номером. Судячи по коду, абонент знаходився в столиці.

Проте, з перших же слів розмови вона зрозуміла, що спілкується з шахраями. Як згодом жінка із Сум зізналася – якби вона не була попереджена своїми молодими родичами і не знала про подібні шахрайства з мас-медіа, то цілком ймовірно, що повірила б в правдивість інформації яку їй дуже наполегливо розповідав співрозмовник.

Останній, назвавшись співробітником одного з провідних державних банків, лякав пенсіонерку, що з її рахунку ніби хтось намагався несанкціоновано зняти гроші, тому служба безпеки заблокувала картку. А щоб відновити доступ, йому нібито потрібно негайно знати всі коди до картки пенсіонерки.

Жінка, яка буквально напередодні зняла з рахунку всю пенсію, і точно знаючи, що термін дії карти ось-ось закінчиться, а тому все одно картку потрібно буде міняти, спокійно повідомила всю запитувану інформацію, після чого «банкір» поклав трубку.

Однак через кілька хвилин він знову вийшов на зв’язок з питанням, яка ж сума є на рахунку клієнтки. На що пенсіонерка вже відкрито розсміялася і відповіла: «Саме стільки, скільки ти заробляєш чесним шляхом, і будеш отримувати в старості». Після чого заблокувала картку, щоб нею зловмисники не змогли скористатися в інших цілях.

Працівники поліції кажуть: шахрайству куди легше запобігти, ніж розкривати його за фактом вчинення. І чим більше громадяни прислухаються до порад правоохоронців, тим менше ймовірність потрапити їм в пастку аферистів. Тому радять на прикладі цієї сумчанки бути пильними, уважно прислухатися до рекомендацій правоохоронців і застереження рідних, і за будь-яких обставин зберігати спокій, витримку і здоровий глузд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: