Бізнес на співчутті

Наживатися на горі сім’ї, яка виховує тяжкохвору дитину, – що може бути підліше…

Проте це відбувається дуже часто. Шахраї крадуть в інтернеті фотографії дітей, жебракують з ними на вулиці; заводять у соцмережах фейкові сторінки, користуючись справжніми історіями, шукають можливість отримати доступ до банківських карт батьків.

З останнім різновидом зіткнувся днями дніпровський благодійний фонд «Допомагаємо». 15-18 січня їм надійшла інформація про три випадки, пов’язаних, швидше за все, з однією і тією ж людиною.

Він дзвонить мамі тяжкохворої дитини, називає себе волонтером або співробітником фонду, повідомляє, що фонд готовий відкрити збір на лікування або навіть уже виділив кошти, просить скинути документи і номер карти, вислуховує історію дитини. Потім просить повідомити телефонні номери родичів і близьких друзів, як він каже, «тих, хто може підтвердити ваші слова».

Після цього він йде в центр обслуговування абонентів, говорить, що втратив телефон і просить відновити номер (називає номер мами хворої дитини). У нього запитують номера трьох останніх дзвінків – він називає ті, які дізнався у мами. Сім-карта мами блокується, шахрай стає власником цього номера і отримує доступ до Приват24.

Потім він змінює паролі в Приват24 і пін-коди карт. Знімає кошти з рахунку (іноді попередньо збільшуючи кредитний ліміт).

Жертвами подібних маніпуляцій дуже часто стають батьки хворих дітей, тому що вони, маючи потребу в грошах, публікують свої особисті дані, включаючи карти і номери телефонів в інтернеті.

Що повинно викликати підозри у людини, якій дзвонять з подібними пропозиціями:

  1. Як правило, фонди не пропонують самі відкрити збір коштів. Будь-яке рішення про виділення коштів приймається тільки після заяви батьків.
  2. Фонди, зазвичай, не перераховують гроші на карти батьків, а оплачують товари або послуги безпосередньо.
  3. Фонди зв’язуються, найчастіше, за своїми офіційними номерами. Завжди можна знайти сайт фонду в інтернеті, набрати зазначені там номери та уточнити інформацію щодо того, хто телефонував.
  4. ФОНДИ НЕ ПРОСЯТЬ У БАТЬКІВ ХВОРОЇ ДИТИНИ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ ІНШИХ РОДИЧІВ І ДРУЗІВ (можуть взяти максимум 1 номер, крім номера батька, який подає заяву)! Якщо вимагають назвати більше 2 телефонів, це практично стовідсотковий сигнал, що ви спілкуєтеся з шахраєм.

Що робити, щоб себе убезпечити:

  1. Завжди передзвонювати в фонд за офіційними номерами і уточнювати інформацію про того, хто дзвонив. Враховувати, що фонд може бути цілком реальним і працюючим, але його чесним ім’ям можуть скористатися шахраї.
  2. Ніколи не надавати малознайомим людям номера рідних і друзів, яким ви часто телефонуєте!
  3. Найкраще не публікувати у відкритих джерелах і не давати малознайомим людям номер телефону, який прив’язаний до ваших банківських карт.
  4. ЯКЩО ВАШУ СІМ-картку буде заблоковано, НЕГАЙНО міняти паролі на інтернет-банкінг, ТЕЛЕФОНУЙТЕ У БАНК І ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО ТЕ, ЩО ВАШИМ НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ заволоділи ШАХРАЇ. Виконуйте всі інструкції співробітників банку. Якщо зв’язатися з оператором важко – блокуйте банківські карти. Швидкість ваших дій дуже важлива! Шахрай може виявитися швидшим.

ЯКЩО ВИ ФІНАНСОВО ПОСТРАЖДАЛИ від дій шахраїв, ЗВЕРТАЙТЕСЯ В ПОЛІЦІЮ! Поки зловмисник не вчинив злочин, поліція не може його затримати або хоча б перевірити його номери. Ваша заява в поліцію допоможе вам повернути гроші, а іншим батькам – не зіткнутися з шахрайством.

Якщо вам незручно їхати в поліцію (не можете залишити без нагляду хвору дитину) – пояснюйте це по телефону, вони зобов’язані виїхати до вас додому і прийняти заяву.

Бережіть себе і будьте пильні!

За матеріалами glavnoe.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: