В Україні обмежили реєстрацію майна через шахрайські схеми

Відтепер реєстратори мають право проводити реєстраційні дії щодо майна лише в межах своєї області.

Новий механізм запровадило Міністерство юстиції.

“До Антирейдерської комісії Мін’юсту надходить багато скарг, коли у порушення вимог закону реєстратори вчиняють реєстраційні дії поза межами своєї юрисдикції, тобто поза межами області. Наприклад, реєстратор в Луганській області реєструє об’єкти нерухомості у Києві чи Дніпрі. Так бути не може!”, – зазначила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

Через подібні дії Мін’юст відключав реєстраторам доступ до реєстрів, але такі заходи мали незначний ефект, бо несумлінні реєстратори все одно продовжували порушувати цю норму закону, хтось роблячи це несвідомо, а хтось – спеціально.

“Тому ми вирішили використати принцип, коли система просто фізично не дозволить людині зробити навмисну чи ненавмисну помилку. Тобто тепер реєстратор на технічному рівні не зможе здійснити реєстраційну дію не у своїй області, бо, якщо він спробує це зробити, на екрані з’явиться напис “технічна помилка” і натиснути кнопку буде неможливо”, – пояснила заступник міністра юстиції.

Мін’юст і надалі буде “застосовувати технічні рішення, щоб захистити права власності громадян і представників бізнесу”.

На черзі – автообмін даними між реєстрами Мін’юсту і єдиним реєстром судових рішень, щоб унеможливити реєстрацію на основі підроблених рішень судів, випадки яких зараз часто зустрічаються.

За матеріалами tsn.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: