Про шахрайство через BlaBlaCar

Одного з водіїв популярного сервісу BlaBlaCar, де шукають попутників для автомобільних поїздок, викрили в новому вигляді шахрайства. Замість автомобіля приїхала маршрутка (!). Про це розповів журналіст з Києва Олександр Литвин на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

На сервісі він знайшов попутницю Аліну.

“Знайшов у BlaBlaCar попутника. Вірніше попутницю. Начитавшись про літні жахи Укрлазізниці, перспектива скласти компанію “водієві Аліні” здавалася не найгіршим варіантом. За чотири години до поїздки “водій Аліна” зателефонувала, щоб попередити: візьме з мене на 20 грн більше”, – розповів він.

“Мовляв, все дорожчає. Ну так, подумав я, бензин повинен був подорожчати, світлі нафтопродукти імпортуємо, на них ціни повзуть вгору, а ось гривня повзе вниз. Погодився на +20 грн”, – додав він.

Вони домовилися зустрітися біля церкви. Судячи з оголошення, крім Олександра мали також їхати ще чотири людини.

“Все правильно, подумав я. Один пасажир – біля водія Аліни, і троє на задньому”, – зазначив він.

“Підходжу до церкви в призначений час. А тут сюрприз. Кілька десятків людей стоять там же, де мене повинна підібрати попутниця. Вже було подумав, що це в церкву люди зібралися перед сном помолитися, але валізи в цей варіант не вписувалися”, – розповів Олександр.

“Замість Аліни приїхав Гриша. На модернізованій маршрутці. Не знаю, хто придумав її так переробити, але явно цей чоловік дуже любить гроші і ненавидить людей. У машині як мінімум п’ять додаткових сидінь. Щоб залізти всередину, той, хто ближче до дверей, повинен або вийти, або зігнутися в позі йога у валізі. Вентиляція, місце для ніг, справні спинки сидінь – це надмірності”, – обурився Олександр.

Він зазначив, що йому хотілося розвернутися і піти. Однак купити квиток на потяг “Укрзалізниці”, яка, за його словами, “хоча б, легально возить”, або знайти автобус він вже не встигав.

“Гриша біля входу з листочком верифікував пасажирів. У списку: ім’я, номер телефону та сума. У всіх одна сума, а в мене +20. Двічі л*ханувся”, – обурився Олександр.

“Ліцензія, страховка, аптечка, аварійний вихід – це все для легальних перевізників. У Гриші тільки листочок і консервна банка”, – зазначив він.

“Навіщо платити податки, проходити перевірки, затверджувати тарифи, дотримуватися вимог безпеки, якщо є blablacar? Ще є нахабство, контролюючі органи, які ніколи в житті не звернуть увагу на такого Гришу. І на тисячі таких, як він. Що треба зробити, щоб хоч у чомусь був порядок?” – написав автор публікації.

Скріншот поста (facebook.com/xander.litvin)

P.S. від Lohotron.in.ua:

Сервіс чудовий, потрібно лише обачно ставитись до вибору як водія, так і пасажира.

Перед користуванням – дуже радимо ознайомитись із найпоширенішими питаннями та відповідями, що їх зібрали автори сервісу blablacar.com.ua/faq – а також обов’язково залишати відгуки вашим попутникам – це унеможливить повторення випадків, на зразок описаного вище.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: