Про місто, в якому краще не народжуватися жінкою

Керолайн Джессоп змогла втекти з міста, де править секта мормонів, і розповіла про життя в громаді всьому світу.

Вважається, що найгірше місце для жінок — це Афганістан. Однак є місце, яке чомусь навіть страшніше. І воно знаходиться в США.

Це Колорадо-Сіті в Арізоні. Місто мормонів-фундаменталістів, які сповідують одне з найбільш деструктивних релігійних навчань, що відділилися від Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів. Про це розповіла жінка, яка жила в цьому місті, — Керолайн Джессоп. Вона написала книгу «Втеча» (Escape by Caroline Jessop).

Керолайн в 2003 році змогла втекти від свого чоловіка і залишити громаду. Вона була першою жінкою, якій вдалося це зробити, не попрощавшись з усіма своїми дітьми. А їх було на момент втечі вісім. Один з них — грудний, інший — інвалід, старші вороже налаштовані по відношенню до матері і її ідеї покинути общину.

Чоловік Керолайн був на тридцять років її старше, і на момент втечі мав ще шістьох жінок, окрім неї. У величезній родині, в якій одноразово проживало ще близько 30 дітей (старші, підростаючи, залишали будинок, але кількість поповнювалася новими немовлятами), процвітали фізичне та емоційне насильство, заохочувалися доноси один на одного, дружні зв’язки не підтримувалися, близькість матері з дітьми губилася.

Дружини лідера громади Уоррена Джеффса (зараз відбуває довічний термін) позують на тлі його портрета.

Ось буквально по пунктах, як живеться жінкам та їх дітям у громаді:

  1. Жінки в громаді абсолютно безправні, повністю рабське існування.
  2. Діти зазнають насильства як з боку батьків, так і з боку їхніх дружин, які не є матерями, а також братів із сестрами.
  3. Чоловік, щоб отримати «порятунок», повинен мати щонайменше трьох дружин. Така вимога викликає величезну конкуренцію між чоловіками, тому багато юнаків у віці від 13 років до 21 року виганяються з громади під різними приводами.
  4. Дефіцит наречених приводить до того, що до шлюбів примушують неповнолітніх. Часто відбуваються близькоспоріднені шлюби, вітчим може взяти в дружини пасербицю тощо.
  5. Рішення про шлюб приймає «пророк» (лідер церкви). Він може забрати дружину від чоловіка разом з усіма її дітьми і передати іншому чоловікові, якщо вирішить, що попередній чоловік недостатньо релігійний або просто не гідний її.
  6. Жінці не забороняється працювати (навіть навпаки, заохочується, особливо на підприємствах чоловіка), але заробіток вона повинна віддавати чоловікові.
  7. На початку 2000-х років черговий «пророк» порекомендував перевести всіх дітей на домашнє навчання, так що  освіту вони отримувати практично перестали.
Керолайн зі своїми дітьми

У книзі Керолайн пише про особисті переживання і про свій страшний досвід, але, так як її чоловік був одним з найвпливовіших чоловіків у громаді (і начебто зараз, за деякими даними, посідає місце в. о. «пророка», так як офіційний лідер перебуває в ув’язненні), вона бачила і обстановку в цілому.

Їй довелося дуже нелегко — спочатку просто втекти, знайти підтримку, а потім виграти суд з чоловіком про опіку над дітьми. Їй навіть довелося боротися зі старшими дітьми, які боялися піти проти релігії. На жаль, старша з доньок, дочекавшись повноліття, повернулася в громаду.

Керолайн Джессоп вдалося вижити. І навіть знайти любов. На фото вона з чоловіком Брайаном.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: