Зарплатня в доларах, або Як у мене вкрали місяць часу

Ненормований робочий день, завдання помірної складності, дозволяється політ фантазії та від вас потрібне чи не єдине – вміння спілкуватись з людьми. В обмін на це вас чекатиме винагорода від 300 до 700 доларів!

Такими обіцянками інтернет-шахраї приваблюють людей, які перебувають в активному пошуку додаткового заробітку. Говорять дуже переконливо та більш ніж ввічливо, а в кінцевому результаті просто не заплатять вам за виконану роботу. Ніколи не потрапляли в подібні ситуації? Хочу вас застерегти, що таких «високооплачуваних» лохотронів є маса.

Спершу вагатись в їх сумнівності чи фальшивості немає підстав, адже все прозоро, але якщо придивитись ближче, то ніякої гарантії того, що ви отримаєте обіцяне, немає. Ви скажете: «Будь-яка робота повинна бути оплачена!» Звісно, що ні – впевнено стверджуватимуть в такій конторі. Нагрублять і пригрозять, що ви точно знали, на що підписуєтесь. Насправді, обхідними шляхами, неконкретною побудовою фраз та незрозумілими відповідями щодо зарплатні вас легко можуть ввести в оману, та якщо спробувати висловити своє незадоволення щодо неправдивого інформування, скажуть, що все було висвітлено доступно, і причепитися вам не буде до чого. На жаль, люди часом витрачають по декілька місяців на подібні підробітки.

Я влаштувалась перекладачем у шлюбне агентство, яке входить у четвірку найкращих у світі, принаймні так мене запевняли на скайп-співбесіді. Спершу роботу описували як дуже легку та дохідну, про мінуси та скільки потрібно працювати, перш ніж заробити якусь копійку, «тактовно» змовчали. На усі запитання відповідали завжди наче не до кінця та ухилялись від конкретики.

Почавши роботу, я витрачала на неї немало часу, адже потрібно було складати листи-вітання для іноземців, привертаючи їх увагу до анкети клієнтки. Працювати потрібно було виключно англійською мовою, адже ймовірність зустріти на сайті слов’янських чоловіків дуже мала. Складати листи бажано, використовуючи яскраві вислови та помпезні звороти, і, звісно, тут не обійтись без «скромних» натяків. Головним завданням є пробудити в чоловіках бажання зустрітись, приїхати до міста дівчини та познайомитись наживо. Але це насправді майже неможливо, адже на сайті тисячі жінок з неправдоподібно ідеальними фотографіями у спокусливих платтячках та позах, з підкресленими формами і т.д. В іноземців очі розбігаються, тому вони не поспішають платити агентству немалі кошти за організацію зустрічі та будь-якими способами намагаються організувати знайомство самостійно.

Отже, пропрацювавши майже місяць, я вже завмерла у сподіванні отримати вказаний раніше заробіток. Цілий день із приємним хвилюванням поглядала на свій смартфон в надії отримати відповідь від адміністратора. Адже я вже запланувала всі витрати, але сталось абсолютно не так, як очікувалось. Коли я побачила суму, яку напрацювала, то ледь не впала зі стільця, бо цифри на екрані були підозріло маленькі. Я заробила… 10 гривень. Ні, мій зір не підвів мене в такий відповідальний момент, я справді отримала «винагороду» навіть не на каву в університеті. Коли я почала з’ясовувати причину отримання такої «величезної» суми, то мені відповіли, що я недостатньо добре розкрутила анкети та оплата відбувається тільки за певну кількість прочитаних листів і т.д. Словом, почали мені “забивати баки” та відволікати від моїх претензій. Найкращим захистом для них виявився напад. Звісно, я одразу ж звільнилась з такого лохотронного агентства, але стало дуже шкода витраченого часу та старань! Уявити тільки, скільки людей ось так пропрацювали місяць чи більше і не отримали коштів навіть на похід у супермаркет! Дуже вигідний бізнес, де працівники, як на конвеєрі, змінюються один за одним. Постійно мати безкоштовних робітників – дуже вигідна позиція, чи не так?

Застерігаю вас не вестись на подібну роботу та не вірити усіляким незрозумілим сайтам нібито найкращих шлюбних агентств, які так і прагнуть нажитись за рахунок тих, хто беззаперечно вірить роботодавцям. Тільки за рекомендаціями та з доказами гарантії! Якщо люди починають водити вас за ніс нереально високими зарплатами чи казковими перспективами в майбутньому, час бити на сполох і перевіряти чесність ваших роботодавців.

Обирайте фірми, де чесно та надійно! Негативний досвід теж корисний хоча б тому, що можна застерегти інших від подібних мишоловок. Щасти вам не потрапляти у такі халепи, а співпрацювати лише з гідними виконання вашої ролі працедавцями.

Вікторія Гавалешко, gk-press.if.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: