Жахи віри або чому утопила лежачу доньку

Ця моторошна драма розігралася у селищі Колках Маневицького району Волині кілька років тому.

26-річну Анну Кожушко, хвору на ДЦП, знайшли втопленою у ванній. У вбивстві дитини зізналася рідна матір дівчини. Пізніше відкрилися страшні подробиці. Тінь впала на одну з релігійних організацій.

Вдома було так ідеально чисто, як в операційній

Народження Ані стало великим випробуванням для мами Валерії.  Дитинка мала ураження центральної нервової системи. Лікарі були відвертими: дитя не ходитиме, не сидітиме, не розмовлятиме… Та жінка заповзялася виходити крихітку.

Тато мамину ношу не поділив.  Валерія опинилася сам на сам зі своєю бідою. Але не впала у відчай, жила надією на те, що Господь пошле її Ані полегшення чи навіть зцілення.

– Валерія жила з донькою у двокімнатній квартирі, – розповідає секретар Колківської селищної ради Ганна Лотвін. – Ми часто їх відвідували. Старалися принести якийсь гостинець.  Валерія, хоч і приймала дарунок, завжди казала: «Та не треба, ми все маємо. Може, занесіть тому, в кого нема». Вдома у них була ідеальна чистота.

Повірила у спасіння…

У Колках розповідають, що Валерія – не з тих, хто скаржиться на долю. Вона звикла покладатися на себе. Задумала зробити у квартирі ремонт – поїхала за кордон на заробітки.  Аню доглядали бабуся і тітка.

Вже минув 26-й день народження Ані. Валерія не влаштувала  особистого життя, присвятила себе дитині. За кожним несміливим порухом Ані стояла важка і фізична, і моральна праця її мами Валерії. Що надламало цю сильну жінку?

Кажуть, незадовго до трагедії Валерія стала цікавитися однією з відомих релігійних організацій. Хоч її представництва у Колках немає, зате зв’язок з громадою жінка тримала через телефон. Виступи пастора могла бачити по телебаченню: як виганяє з людських тіл демонів, зцілює немічних від раку та ДЦП. Особливо жінку цікавило останнє – спасіння для її хворої Ані. Повіривши, що молитва пастора і музика зможуть повернути дитину до життя,  наважилася звернутися по допомогу…

50 тисяч – за смерть?

Щодо цієї секти СБУ провела безліч експертиз. Спеціалісти підтвердили, що вона була створена з метою маніпулювання свідомістю громадян, коли людям бажане видають за дійне, і вони вірять. А неймовірні «зцілення наяву» назвали звичайною акторською грою.

Психологи-криміналісти розповіли, як здійснюється вплив на людину.  Під час «сеансів» застосовуються методи нейролінгвістичного програмування. Людей вводять у транс гучною ритмічною музикою, мінливою кольоровою гамою, ефектом маятника. У цьому стані людина стає надзвичайно довірливою, тому й вірить усьому, що говорять.

У людини після таких «сеансів» настають зміни психіки! І повернутися до нормального психологічного стану складно. Тож не дивно, що члени секти стають добровільними спонсорами організації. Вони вірять, що, підтримавши церкву грошима, і самі зможуть зцілитися. І що більше віддаси, то більше отримаєш…

Кажуть, Валерія нашкребла понад 50 тисяч гривень. Але зцілення не сталося.  Зневірившись,  напоїла  доньку снодійним, занесла у ванну і… втопила.

Суд визнав жінку неосудною. Зараз вона проходить лікування в одному зі спеціалізованих медичних закладів. У Колках жінку не осуджують,  вірять, що помутніння, навіяне аферистами,  минуло. Ніхто при мені не назвав жінку убивцею. У кожного на вустах лише добра згадка про неї та співчуття.

За матеріалами “ВЗ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: