Замість димових шашок для АТО Міноборони на 72 млн грн купило суміші для обкурювання дерев

Вони не мають маскувального ефекту і тому не можуть застосовуватися під час бойових дій.

Про це повідомляє військова прокуратура Південного регіону України.

Так, вивченням, проведеним військовою прокуратурою Криворізького гарнізону, виявлено суттєві порушення вимог Законів України «Про публічні закупівлі», «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» під час використання бюджетних коштів для закупівлі військового та іншого майна.

Установлено, що у 2015 – 2017 рр. у зв’язку з нагальною потребою забезпечення військ димовою сумішшю при проведенні антитерористичної операції Департаментом держзакупівель Міністерства оборони України за замовленням центрального управління військ РХБЗ здійснено закупівлю у ТОВ «Фірма Альфа ЛТД» димових сумішей марки ДС-56.

Сума вказаної угоди складає понад 72 млн гривень.

При цьому жодних випробувань перед придбанням майна військового призначення військовими посадовими особами проведено не було.

Натомість виявлено, що закуплена димова суміш не являється димовою сумішшю марки ДС-56, що знаходиться на озброєнні у Збройних силах України.

Більше того, через відсутність стійкості диму до розсіювання в атмосферному повітрі закуплена димова суміш не забезпечує належного маскувального ефекту (за технічними умовами аерозольний ефект димової суміші має тривати близько 30 хв.), а тому взагалі не може використовуватися за цільовим призначенням під час бойових дій.

При цьому встановлено, що за своїми технічними характеристиками закуплена суміш виготовляється для обкурювання дерев, імітації бойових дій при грі в страйкбол, у якості димової завіси під час кінематографічних зйомок тощо.

Ураховуючи вказане порушення законодавства, що призвело до нецільового використання бюджетних коштів та завдало збитків державі, військовою прокуратурою Криворізького гарнізону 12.03.2018 розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України.

Досудове розслідування триває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: