Як не потрапити в секту

Потрапити в секту може кожен. У кожної людини в житті трапляються переломні моменти, накопичуються проблеми. Смерть близької людини, фінансові проблеми, крах бізнесу, розставання з коханою людиною або просто втома від постійних дрібних негараздів в житті.

Саме в такому стані людина є вкрай уразливою. І саме в такій ситуації головне не попастися на гачок сектантів і культів.

Як відбувається вербування

Не всі секти і культи ведуть відкрите вербування. Деякі види подібних організацій до останнього можуть приховувати хто вони такі та чим займаються. Вони можуть запросити вас на безкоштовний семінар або збори, де ви зустрінете виключно радісних, чуйних і уважних до ваших проблем людей.

Деякі секти навпаки, нагнітають обстановку, переконуючи вас в тому, що ваше життя до зустрічі з ними була вкрай непривабливе або більш того, незначне. І тільки потрапивши до них, прийнявши їх світогляд, ви, нарешті, знайдете правильне, яскраве й щасливе життя.

Але що ж ви отримуєте насправді

Більшість лідерів сект володіють методами гіпнозу або психологічного впливу, та й звичайний «стадний інстинкт» ніхто не відміняв. Вам вселяють те, що не відповідає дійсності, а натомість замість обіцяних «золотих гір» ви отримуєте все таке ж життя, тільки з затуманеним розумом і вірою, що “вас врятує секта”.
Але секти і культи створюються не для того, щоб зробити добре вам, а, щоб зробити добре їх лідерам.

Так як же не потрапити в секту?

Перше і головне правило, яке нам втовкмачували з дитинства, працює і в даному випадку. Обмежуйте спілкування з малознайомими людьми, які відразу ж кидаються вам на допомогу. Не всі доброзичливці сектанти, але варто бути уважними до тих, кого ви не знаєте.

Якщо у вас важкий період в житті, зверніться за допомогою до близьких або до професійного психолога, зателефонуйте на телефон довіри. Не залишайтеся самі, і ставитеся недовірливо до всіх, хто занадто проявляє інтерес до ваших проблем. Як би не було неприємно це визнавати, але незнайомим людям немає діла до ваших проблем, у них вистачає і своїх.

Мисліть тверезо і критично оцінюйте ситуацію. Навіть якщо ви сходили на якісь збори, після нього стрімко йдіть додому і читайте, де ж ви побували, адже «хто попереджений, той озброєний». Після одного візиту у вас ще буде можливість відмовитися від наступного.

Навіть якщо ці «милі люди» зробили вам стільки хорошого, то не соромтеся сказати тверде НІ, якщо почуєте щось недобре. Силою вас ніхто тягнути не буде, а ось психологічний тиск на вашу совість – один з методів вербування. Ви нікому нічого не зобов’язані, не ведіться на такі провокації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: