Шахраї від імені Міністерства фінансів пропонують отримати компенсацію за МММ та … сплатити «податок»

Міністерство фінансів України попереджає громадян про випадки шахрайства від свого імені з пропозицією виплати компенсацій за участь в АТ “МММ”.

Про це повідомляється на сайті Мінфіну.

«Останнім часом в Мінфін надходять повідомлення про те, що від імені міністерства здійснюються дзвінки громадянам і пропонується компенсація за минулe участь в АТ «МММ», – наголошується в повідомленні.

Шахраї дзвонять з міста Києва під різними іменами та запевняють громадян, що за рішенням суду Мінфін зараз виплачує «компенсації» учасникам МММ.

Далі шахраї пропонують громадянам сплатити «податок» за отримання компенсацій. Мінфін підкреслює, що відповідно до статті 152 Цивільного кодексу України, будь-яке акціонерне товариство самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями. Держава ж не приймала на себе ніяких зобов’язань по виплатах акціонерам «МММ».

Міністерство фінансів України закликає громадян у разі отримання подібних дзвінків від шахраїв звертатися в правоохоронні органи.

АТ «МММ» – найбільша в історії РФ фінансова піраміда, організована Сергієм Мавроді. Спочатку «МММ» була створена в 1989 році і до 1 лютого 1994 року вела тільки фінансову і торгову діяльність,
а з 1994 року почала діяти як фінансова піраміда. За різними оцінками, в її діяльності брало участь до 15 млн вкладників.

Засновники компанії – Сергій Мавроді, його брат В’ячеслав і Ольга Мельникова, керівник – Сергій Мавроді. Сам Сергій Мавроді неодноразово заявляв, що два інших засновника були фігурами номінальними і необхідними йому лише для реєстрації компанії. Назвою компанії стала абревіатура початкових букв прізвищ її засновників.

Компанія «МММ» акумулювала кошти вкладників шляхом розміщення цінних паперів і виплачувала значний дохід. В середині серпня 1994 року виплати були припинені, а Мавроді був звинувачений в несплаті податків і заарештований.

Після різкого знецінення паперів «МММ» 50 осіб покінчили життя самогубством. І хоча слідство офіційно визнало потерпілими лише близько 10 тис. чоловік, за оцінками експертів, реально постраждало від краху фінансової піраміди до 15 млн осіб.

АТ «МММ» було визнано банкрутом 22 вересня 1997 року.

Додатково: МММ на сторінках “Енциклопедії шахрайств та лохотронів”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: