Національний банк: в Україні біткоін поза законом

Чиновники вбачають шахрайську загрозу в криптовалюті.

У Нацбанку озвучили довгоочікувану офіційну позицію щодо статусу біткоінов в Україні: його не можуть визнати ні валютою, ні платіжним засобом.

Заступник керівника НБУ Олег Чурій вказав на те, що у біткоінів немає центрального емітента, тому його визнати валютою можна. Не відповідає він і ознаками платіжного засобу. Одночасно в Нацбанку вбачають шахрайські ризики в криптовалюті. Цю думку підтримав і керівник НКЦПФР Тимур Хромаєв, пославшись на повну відсутність захисту прав інвестора криптовалюти. Позиція фінансових регуляторів поки що окреслена тільки коментарями керівництва. Але цілком можливо, що в найближчому майбутньому питання криптовалюти приділять увагу вже й на рівні законодавства. Адже з огляду на стрімке поширення криптовалюти і неоднозначні урядові оцінки таких платіжних систем в світі регулятори в Україні будуть просто змушені закріпити їх правові ознаки в нормативних документах.

В першу чергу варто очікувати уточнення термінології і формулювання в законодавстві щодо валюти і платіжних засобів (швидше за все вони будуть спрямовані на мінімізацію шахрайських ризиків, про які говорили чиновники). Однак не можна виключати і того, що в недалекому майбутньому актуальне бачення біткоінов буде кардинально змінено, і криптовалюти стануть повноцінним фінансовим інструментом в правових рамках. Адже вже сьогодні її починають застосовувати в якості активу юридичні особи, вносячи цю криптовалюту в статутний капітал і приймаючи її в якості оплати за надані послуги.

Проте, на криптовалюту бізнес в цілому поки що дивиться з побоюванням і озвучена позиція НБУ і НКЦБФР тільки додала сумнівів з приводу надійності біткоінов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: