Забудовники в Україні все частіше обманюють з площею квартир

За найпопулярнішою схемою майбутнім мешканцям будинку видають апартаменти з “зайвими” квадратними метрами.

Забудовники в Україні все частіше вносять до договорів з покупцями квартир додаткові пункти, згідно з якими останні зобов’язані доплачувати гроші крім тих, що вже внесли за житло, повідомляє ubr.ua. Як розповів аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький найпоширенішою схемою є відверте вимагання грошей за “зайві” квадратні метри.

Скажімо, покупець платить на етапі підписання договору за 80 кв. м, а коли житло вже готове, то йому наміряють на 5-10 квадратів більше і просять за них доплатити.

“Тільки в Києві з зайвими метрами кожна друга квартира. Але подібні випадки відбуваються по всій країні”, – додав Костецький.

Але насправді квартира далеко не завжди реально стає настільки більше, як заявляє забудовник. А доплатити часом доводиться кругленьку суму. Наприклад, як розповів юрист-консультант з нерухомості Іван Кудояр, його клієнт заплатив за 84,8 кв. м, але після вимірів забудовника, квартира стала більше на 3,9 кв. м і дорожче на 84 тис. грн. І, згідно з договором, заплатити суму, якої не вистачає потрібно було протягом 10 днів. Але покупець вирішив перевірити забудовника на чесність. Оскільки доступ в квартиру був тільки у представника забудовника, того довелося підкупити і отримати доступ до житла.

При цьому майбутній власник разом з сертифікованим техніком БТІ представилися дизайнерами, щоб не злякати “наглядача” за квартирами.

“Завданням інженера було – назвати істинний метраж. Дані нового техпаспорта нас здивували: площа житла дійсно збільшилася, але всього на 1,2 квадратних метра. На наступний день, з отриманими даними ми були вже у начальника відділу продажів з пропозицією провести ще один контрольний замір квартири. Через кілька днів забудовник погодився на оплату лише цих 1,2 квадрата “, – розповів Кудояр.

За словами експертів, заявлений забудовником метраж квартири може відрізнятися від реального на 5-10%. Ситуація ускладнюється ще й тим, що покупців далеко не завжди пускають в квартири звірити цифри самостійно. “Багато покупців змушені погоджуватися оплатити різницю, повіривши забудовнику на слово. Як правило, в панельних будинках остаточний метраж не сильно відрізняється від заявленого раніше. Найчастіше цим грішать монолітно-каркасні споруди. Як правило, похибка за договором допускається від 0,1 до 1 кв. м. За все, що більше, доводиться доплачувати покупцеві “, – говорить Костецький.

Але і це не все виверти, на які йдуть будівельники житла.

Багато прописують в договорах пункти, які зобов’язують клієнта оплачувати комісію за переуступку прав на квартиру, нотаріальне завірення документів та інші додаткові послуги, які не входять в суму вже витрачену на квартиру. “У заміських житлових комплексах, наприклад, іноді просять окремо сплатити установку котла, хоча за планом він там і так передбачений спочатку. Проблема в тому, що договори в більшості своїй покликані захистити тільки права забудовників, так і прописуються там пункти, які явно порушують права споживачів і є просто-напросто напівлегальними. Наприклад, можуть попросити підписати додаткові договори з компаніями посередниками, які за фактом є фірмами-прокладками “, – зазначив Кудояр.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: