Фальшиві “Сині кити” в інтернеті – випитують у дітей банківські дані батьків

У цьому випадку йдеться не про загрозу смерті дитини, а збідніння родини.

В інтернеті заблокували понад півтисячі так званих “груп смерті” у соціальних мережах. Підозрюваних у доведенні дітей до самогубства кураторів та адмінів шукають, ідеться в сюжеті ТСН.

Тим часом у поліції щодня отримують по два десятки повідомлень про зникнення підлітків-учасників суїцидальних спільнот. Це діти часто із благонадійних сімей, яких цькують у школах та не розуміють удома. Модератори та адміни груп смерті вибирають особливо вразливих і затягують їх у так звану гру, фінал якої – вкоротити собі віку. Уже вдалося запобігти десятку таких спроб.

“Окрім соціальної мережі “Вконтакте”, використовується ряд інших соціальних мереж, є закриті форуми, на яких спілкуються. Окрім того, використовують так звані ігрові майданчики”, – пояснив представник кіберполіції Сергій Кропива.

Однак довести причетність до смертей адмінів груп надзвичайно складно. Батьки часто замовчують проблему, аби не визнавати, що не впорались зі своїми обов’язками. Тим часом з’являються шахраї-двійники таких груп, яким діти віддають усі банківські дані батьків. “Це бізнес, на якому заробляють гроші”, – каже уповноважений президента Микола Кулеба.

У поліції б’ють на сполох: щодня отримують по два десятки повідомлень про зникнення підлітків. Це діти часто із благополучних сімей, яких цькують у школах та не розуміють удома. Уже вдалося запобігти десятку спроб. Тим часом з’являються шахраї-двійники таких груп. Їм діти віддають усі банківські дані батьків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: