Автопідстави. Свіжі та відпрацьовані схеми

Щоб знати, як уникнути автопідстави вам варто прочитати цю статтю. Тут ми опишемо, що таке автопідстава, дамо практичні рекомендації, як не потрапити в подібну ситуацію і послідовність дій у разі, якщо ви стали жертвою автопідстави.

Що таке автопідстава?

Це ситуація, при якій шахраї інсценують аварію, щоб звинуватити в цьому потенційну жертву і отримати максимально можливу суму грошей в якості компенсації за уявну шкоду.

На дорогах нашої країни дуже часто трапляються подібні випадки. Шахраї винаходять складні схеми, коли водія підрізають на одному автомобілі, і він врізається в інший. Також можливі випадки, коли автомобіль дряпають, а потім звинувачують водія в тому, що він зачепив їхній автомобіль. Навіть бувають випадки, коли шахраї кидаються на автомобіль або під нього, звинувачуючи водія у наїзді на пішохода.

Одним з найбільш частих способів автопідстав є «згін» жертви в бік. Тобто шахраї на одному автомобілі підрізають жертву зліва, а водій, якого підрізають, бере вліво і вдаряє попереду автомобіль, що також бере участь у автопідставі. Далі, “підрізаючий” автомобіль швидко ховається/зникає, а з другої машини шахраїв показуються хлопці, які й будуть вимагати сплату ремонту.

Ще одним способом підстави є імітація початку руху. Машина шахраїв на світлофорі або при виїзді на головну дорогу починає рух, а потім різко гальмує, внаслідок чого жертва, яка їде ззаду, врізається в автомобіль шахраїв. А потім також пропонують водієві сплатити ремонт прямо на місці.

Також можливий такий варіант, коли ваш автомобіль дряпають і потім до вас підходять люди і звинувачують вас у тому, що ви зачепили їх автомобіль. Шахраї, як правило, полюють на самотніх водіїв, на нових, але не на дуже дорогих автомобілях.

Також майже завжди шахраї намагаються змусити водія-жертву трохи від’їхати в сторону, щоб поговорити в спокійній обстановці, але робити цього не можна, бо залишення місця ДТП загрожує з боку страхової компанії невиплатою вам страхової виплати.

Вибір «жертви»

Шахраї вибирають жертву, як правило – самотнього водія. Він повинен бути добре одягнений і акуратний, це ознака того, що у людини водяться гроші. Якщо чоловік один, з ним простіше розмовляти і змусити віддати гроші. Шахраїв у більшості випадків кілька людей.

Автомобіль жертви повинен бути гарний та новий, середньої цінової категорії. З дешевими автомобілями шахраї зв’язуватися не будуть, бо у власника такого автомобіля може не бути грошей взагалі. Власники дуже дорогих і ексклюзивних автомобілів теж не привертають шахраїв, бо такі водії можуть легко захистити себе, набравши всього один потрібний номер телефону.

Шахраїв привертає автомобіль з наклейкою “У” або “70”, тобто за кермом знаходиться водій-початківець. Новачка легше обробити і вірогідність неадекватної поведінки з його боку менша.

Жінки найчастіше стають жертвами шахраїв. Особливо якщо на борту машини ще є і дитина, така жінка не буде ризикувати і зробить усе, що треба.

Люди у віці, пенсіонери теж можуть стати жертвою шахраїв.

Шахраї ніколи не чіпають автомобілів з державними номерами і машин, на лобовому склі яких є різні перепустки, видані державними спецслужбами. Зв’язуватися з подібними організаціями шахраї ніколи не будуть.

Якщо на склі машини є наклейки, які свідчать про те, що автомобіль застрахований по системі КАСКО, шахраї теж можуть не чіпати таку машину. Це пояснюється тим, що водій може вимагати дочекатися страхового агента, а тоді отримати гроші шахраям буде дуже проблематично.

Тонування автомобіля теж може відштовхувати шахраїв, по-перше не видно хто за кермом, по-друге невідомо, скільки людей в ньому.

Налякати шахраїв може швидка, впевнена і агресивна їзда.

Такий автомобіль шахраї чіпати не будуть
Ознаки автопідстав
 • Якщо хтось активно намагається вас зупинити або підрізає, це може бути автопідстава. Автомобілі шахраїв найчастіше дуже брудні, щоб приховати реєстраційні номери і колір кузова. Також машини можуть бути сильно затоновані.

Коли сталося ДТП, а з вами розмовляють пасажири, а не водій, коли вас намагаються відвести подалі від автомобіля або примушують від’їхати кудись- все це ознаки автопідстави.

 • Якщо від вас вимагають гроші на місці, це також може бути ознакою автопідстави. Якщо вам пропонують розібратися в ситуації не викликаючи поліцію або самі дзвонять кудись, можна бути впевненим, що шахраї зателефонували своєму знайомому поліцейському.
 • Якщо на вашому автомобілі легкі подряпини, а автомобіль шахраїв сильно пошкоджений — це точно автопідстава.
 • Також якщо від вас вимагають швидко віддати гроші, аргументуючи тим що сервіс скоро закриється, є ймовірність того, що ви потрапили в автопідставу.
Що робити при автопідставі
 • У разі, якщо на дорозі біля вас діється щось незрозуміле, зменшіть швидкість або взагалі зупиніться і включіть аварійну сигналізацію.
 • Зупинившись, сидіть в машині не виходячи з неї, зачиніть усі двері на замки. Ведіть переговори тільки через бокове вікно, трохи відкривши його.
 • Зателефонуйте самостійно в поліцію, дочекайтеся, коли приїде патруль.
Поліція може допомогти

 • Зателефонуйте в страхову компанію.
 • Зателефонуйте родичам або знайомим. Опишіть всю ситуацію і автомобілі, які беруть участь у автопідставі.
  Не панікуйте.
 • Не залишайте місця події, це порушення правил, яке може позбавити вас страхової виплати.
 • Якщо ви вийшли з машини, встановіть знак аварійної зупинки перед машиною.
 • Якщо у вашому телефоні є фото/відеокамера, почніть знімати все навколо, і всіх учасників автопідстави. Не вимикайте відеореєстратор (а також встановіть “нестираємі” уривки самого ДТП).  Зробіть якісні фотографії автомобілів та їх номерних знаків.
 • Також можна записати всі розмови на диктофон.
 • Свої документи пред’являйте тільки співробітникам поліції та страховим агентам, після того як перевірите їхні посвідчення.
 • Знайдіть людей, які можуть засвідчити дане ДТП.
 • Вимагайте від співробітників поліції видачі довідки про ДТП та складання протоколу.
 • Не покидайте місце події до прибуття поліції та страхових агентів.
Як уникнути автопідстави

Причина по якій шахраї примудряються обманювати водіїв, є неуважність останніх та їх невміння уникати подібних ситуацій.

Тут зупинка забороняється
 • Під час руху намагайтеся контролювати все, що відбувається навколо автомобіля, а не тільки те, що попереду. Не відволікайтеся на не значимі речі на дорозі, обережно міняйте смуги руху. Ніколи не розвертайтеся в недозволеному місці.
 • Не зупиняйтеся в місцях, де зупинка була заборонена. Дотримуйтесь дистанції до автомобіля, що їде попереду.
 • Обов’язково застрахуйте свій автомобіль, краще володіти повною страховкою. Тоді вся відповідальність відшкодування збитків буде покладена на страхову компанію, а компанія страховик у свою чергу зробить все, щоб розкрити обман.
 • Обов’язково дотримуйтеся всіх правил руху, тоді закон буде на вашому боці. Якщо ви порушили правила дорожнього руху, то вам не допоможе ні страховик, ні співробітники поліції. В такому випадку доведеться платити вам.
 • Якщо ви рухаєтеся по дорозі з двома смугами в один бік, то займайте праву смугу і лише при обгоні, упевнившись, що ззаду ніхто не мчить по лівій смузі, а поблизу немає підозрілих машин — робіть обгін.
 • Якщо біля вас постійно рухається одна і та ж машина, тоді краще не робити різких рухів і взагалі не йти на обгін.
 • Коли хтось з машини, що їде паралельно вам, намагається привернути вашу увагу, тоді краще пригальмувати і пропустити таку машину вперед.
 • Завжди майте при собі мобільний телефон і по можливості оснастити свій автомобіль відеореєстратором. При будь яких підозрілих моментах відразу ж включайте його (а краще вмикайте одразу при посадці в авто). Також добре, якщо відеореєстратор має вихід в інтернет, тоді можливо записати і передати відео на центральний сервер або локальний комп’ютер. Потім легше буде довести свою правоту у разі розгляду.
 • Якщо ви виконали всі ці дії, то вам буде легко, якщо не уникнути, то принаймні не втратити свої гроші в результаті автопідстави.
 • Якщо ви стали жертвою автопідстави, то прошу вас поділитися своїм досвідом. Буде корисно всім почути про те, як ви вийшли з ситуації і чим справа закінчилася.

А ось відеолікнепис про усе описане вище.

Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: