Обережно! “Родинний фонд” полює на ваші кошти

Черговий “лохотрон” штурмує пенсіонерів (цього разу – херсонських) – “Родинний фонд” або клуб може змусити вас робити непотрібні покупки і залишити без грошей на мобілці.

21 січня 2017 року до редакції звернулися досить зрілого віку херсонці з проханням, чи не можемо ми перевірити, що за організація така “Родинний клуб” (деяким вони представилися як “Родинний фонд”), і в честь якого свята ці товариші хочуть ощасливити пенсіонерів на суму в 370, 409 і навіть в 700 тисяч гривень.

Ми звірили номера, за якими дзвонили пенсіонерам – це нібито безкоштовний номер 0800 305 010. Шукали інформацію в інтернеті – так, цей фонд існує, і нібито дарує щастя людям похилого віку.

Однак тут же знайшли і інформацію на форумах про те, що з цього номера людей “розводили на бабки”, “кидали”, і т.д. У Києві фонд відомий за цілою низкою публікацій.

Що ж, ми вирішили не вірити всьому на слово і, розуміючи, що, можливо, вплутується в авантюру, подзвонили на цей номер. Приємний жіночий голос запевнив нас, що всі дзвінки на номер 0800 305 010 є безкоштовними, а потім попросив нас зачекати і нарешті, після каскаду приємних мелодій, нам відповів менеджер Юрій.

Що сказати?

Юрій вільно спілкується російською і українською. На обох мовах він запевнив нас, що наші пенсіонери самі погодилися на участь в акції (що, до речі, явна брехня). А також він розповів про умови участі в розіграші.

Все прозоро: спершу потрібно замовити у них товарів на суму не менше ніж 220 грн – там і відбілювачі з киснем, і банні набори, і пледи та інший, м’яко кажучи, ширвжиток. І відіслати номер чека в смс-повідомленні. На другому етапі треба буде зробити ще одну покупку на суму в 256 грн. і знову відіслати номер чека і суму смс-кою для другого етапу розіграшу.

Чи варто пояснювати, що пенсіонерам потім ніхто вже не відповість, і що вони, придбавши втридорога непотрібні їм товари, просто розлучаться з 500 грн.? Як уже було не раз в Києві і області?

Нам, до речі, люб’язний Юрій не передзвонив, коли після 5-хвилинного спілкування з ним з нашого телефону знялися 40 грн.

Так що у благодійників з “Батьківщиною клубу” явно є ще одне джерело доходів – викачка грошей з мобільних телефонів.

Висновків із ситуації декілька:

  1. Запам’ятайте цей номер 0800305010 і НІКОЛИ не дзвоніть на нього, якщо не хочете розлучитися з грошима.
  2. Запам’ятайте “Родинний клуб” і нову схему шахрайства, яку вони розробили, і не потрапляйте на гачок.
  3. Кожен, кому подзвонили ці люди, може внести свою лепту і додати в скарбничку розслідувань по ним свою інформацію кіберполіції сюди: https://www.cybercrime.gov.ua/feedback5-ua

Ми це вже зробили.

Як прокоментував нам ситуацію старший інспектор департаменту протидії кіберзлочинності Роман, номера типу 0800305010 за новою шахрайською схемою не є безкоштовними:

Вони виглядають, як такі, що вселяють довіру і як нібито безкоштовні. Насправді є така можливість, підключити до будь-якого пристрою такі “привабливі” номери. Навіть роблять на мобільні телефони номера нібито з київським кодом 044 або херсонським 0552. Насправді ж це не так.

За матеріалами favoritekherson.co

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 thoughts on “Обережно! “Родинний фонд” полює на ваші кошти

  1. Здравствуйте, хочу тоже поделиться такой историей, потому что не знаю что делать( мой дядя тоже влез в так званий Родинний клуб), дело в том что он инвалид и получает пенсию, и всю пенсию он выкидывает на всяку фигню, бабушка не знает как с ним воевать, и он эй не верит что это лохотрон… У дяди уже куча бумажек с 74000 гривен. Что делать не знаю.

  2. Вы попробуйте его обхитрить, укажите левый номер что это доп номер Родыного фонда, присылайте смсмески и разыгрывайте вашего деда. Он вам деньги, вы ему подарки дешманские например детское ведерко для песочницы, лапатки вилки.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: