Зима-2016, або фейкові платіжки у столиці

У Києві шахраї взялися обдурювати місцевих мешканців за допомогою платіжок на житлово-комунальні послуги.

зима київ сніг

Липові документи отримали жителі кількох будинків по вулиці Борщагівській та проспекту Перемоги.

За словами жительки вулиці Борщагівської, 2, Тетяни Воронової, вона запідозрила шахрайство, коли з різницею у кілька днів отримала дві ідентичні платіжки – відрізнявся лише рахунок банку, куди мали надійти кошти.

“Ось яка історія. У суботу пришли платіжки за комунальні послуги. Я через інтернет давно плачу, але платіжку беру, щоб не забути вчасно сплатити. Похитала головою, що куб води вже 40 гривень і поклала на тумбочку. У вівторок краєм ока помітила на будинку написане від руки оголошення – “не оплачуйте платіжки, вони фальшиві!”, поспішала, тому не стала зупинятись читати чи фотографувати. А в середу знайшла в ящику нову квитанцію!”, – розповіла Воронова.

фейкова платіжка
фейкова платіжка
Фейкова платіжка

Вона наголосила, що обидва документи ідентичні.

“Навіть борг якийсь у 200 гривень в обох зазначено, усі цифри однакові, лише банки різні”, – розповіла Воронова.

Вона припустила, що такі квитанції міг виготовити лише той, хто має доступ до бази даних.

“Там є мій особовий рахунок, усі борги і переплати!”, – наголосила Воронова.

Справжня платіжка
Справжня платіжка

Вона також додала, що оголошення написане від руки, зірвали, а замість нього з’явилось повідомлення від ЖЕКу, де ЖЕК знімає з себе всю відповідальність і просить мешканців уважно читати реквізити перед тим, як сплачувати рахунок.

“Я навіть розгубилась, куди бігти – в ЖЕК, міліцію, адміністрацію. А сусідки-пенсіонерки, які завжди поспішають оплатити всі рахунки, вже, певно, сплатили фейкові платіжки. Невже їх змусять платити ще раз?”, – обурилася Воронова.

Платіжки ідентичні. Відрізняються лише реквізити банку
Платіжки ідентичні. Відрізняються лише реквізити банку

Як повідомили нам у Київській адміністрації, дві квитанції у поштовій скоринці – це шахрайство.

“ГІОЦ ніяк не може надіслати споживачу дві платіжки. Це заборонено законом. У нас є один друк платіжок. Надрукувати другу – це злочин. ГІОЦ перевіряє правильність друку на трьох рівнях – вилучають на перевірку соту і тисячну квитанцію, якщо є якісь неточності, ГІОЦ несе втрати, але передруковує платіжки. До споживача надходить лише один документ. Двох бути не може”, – розповіла прес-секретар заступника голови КМДА Петра Пантелеєва Юлія Грамотна.

оголошення

Перший заступник начальника КП “ГІОЦ” Андрій Щербина запевнив, що історія з платіжками уже розслідується правоохоронними органами і винні будуть притягнуті до відповідальності.

“Це однозначно шахрайство. Така ситуація виникла вперше в нашій практиці. У деяких будинках Шевченківського району люди отримали квитанції, в яких вказано неіснуючий розрахунковий рахунок неіснуючої де факто організації. Дуже якісно підроблена квитанція і надіслана в квартири”, – сказав він.

Чиновник наголосив, що підробку вивили відразу, коли перша люди прийшла сплатити такий рахунок, бо банк запросив додаткову комісію.

“Зараз виявили кількість будинків – це не більше 5 будинків у Шевченківському районі на сьогодні, є інформація про компанію, чиї реквізити є у платіжці, усі банки попереджені про фейкові платіжки, складено заяву і подано в міліцію, порушено з цього приводу провадження”, – розповів Щербина.

Він підтвердив, що платіжки могли готували люди, що мають стосунок до системи ЖКГ.

“Судячи з почерку, готували люди, причетні певним чином до системи ЖКГ, які мали доступ до даних. Але вони мають недостатньо знань, бо на перших же шахрайських діях попали на систему контролю. Тепер це робота міліції – з’ясувати причетних до цього злочину”, – додав чиновник.

“Ми думаємо, що подібні шахрайства не повторяться, бо люди ці будуть знайдені і покарані”, – підсумував Щербина.

Фото Тетяни Воронової, за матеріалами Українська правда. Київ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: