У Маріуполі затримано пособника шахраїв, які діяли з окупованої території

Шахраї з Горлівки видурили понад 160 тисяч гривень у довірливих маріупольців.

У Маріуполі затримано пособника шахраїв, які, відбуваючи покарання в окупованій терористами Горлівці, по телефону видурювали гроші в містян. Про це повідомляє прес-служба поліції Донецької області. Зазначено, що лише за останній місяць чоловік передав своїм колегам-зловмисникам, які перебувають у місцях позбавлення волі на непідконтрольній Україні території, понад 160 тисяч гривень, видурених у довірливих маріупольців.

У відомстві розповіли, що 44-річний мешканець Маріуполя, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності за збут та вживання наркотиків, у будь-який час доби під’їжджав на вказану адресу, там до нього виходила людина та передавала гроші. Ці кошти він мав пересилати автобусом до Донецька. “Спочатку, за словами затриманого, він не знав, що це за гроші, а за таку неважку “роботу” отримував 300 гривень. Але швидко зрозумів, що готівка здобувається злочинним шляхом, і зажадав більшої винагороди. За свої послуги він запросив п’яту частину від суми, яку передавав. Організатори погодилися. А вже згодом він почав переказувати кошти на банківську картку, номер якої йому диктували телефоном”, – йдеться в повідомленні.

Маріуполець був затриманий поліцією якраз тоді, коли приїхав за черговою сумою грошей.

Фото: затриманий пособник шахраїв 
Фото: затриманий пособник шахраїв

“Наразі правоохоронці встановили його причетність до 8 фактів шахрайства, які були скоєні по всьому Маріуполю, але є всі підстави вважати, що їх було набагато більше. Спосіб, за яким люди віддавали зловмисникам гроші, у всіх випадках тут добре відомий – вони вважали, що рятують близьку людину від кримінальної відповідальності”, – доповіли у відомстві.

Розслідуючи цю справу, оперативники ГУНП в області вийшли на організаторів шахрайської схеми. “Виявилося, що “коріння” тягнеться до засуджених, які відбували покарання спочатку у виправній колонії в Донецьку, а сьогодні – у Горлівці. Вони телефонують людям, представляючись співробітниками поліції, та вимагають гроші за не притягнення до відповідальності близької людини. У середньому на годину здійснюється 10-15 таких дзвінків. Адміністрація таких закладів зазвичай добре знає про злочинні дії засуджених, та перебуває з ними “у долі”, – заявили в поліції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: