Нацбанк ввів принцип «нульової відповідальності» для власників банківських карт

За шахрайські операції, в результаті яких клієнт втратить гроші, тепер відповідальні банки.

9 вересня 2016 року набула чинності постанова Правління Національного банку України від 6 вересня № 382 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

До Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням внесені зміни, згідно з якими, умови договору банку з користувачем про використання електронного платіжного засобу не повинні містити вимогу про безумовної відповідальності користувача електронного платіжного засобу за неналежний переказ, виняток – якщо доведено, що дії або бездіяльність користувача призвели до втрати електронного платіжного засобу користувача, розголошенню ПІН або іншу інформацію, що дозволяє ініціювати платіжну операцію.

НБУ очікує, що введення такої вимоги спонукатиме банки вдосконалювати рівень обслуговування користувачів платіжних карток і сприяти зростанню довіри користувачів до використання карт.

Нагадаємо, що так званий «принцип нульової відповідальності» був введений в Україні системою VISA для власників своїх карток із серпня 2016 року.

Тобто, якщо шахраї вкрадуть кошти з картки клієнта, банк буде зобов’язаний відшкодувати останньому всі його фінансові втрати, якщо не буде доведено, що крадіжка грошей сталася з вини самого клієнта. Таке нововведення від VISA було негативно сприйнято банкірами.

Також постановою № 382 до 31 грудня 2018 року (було – 31 травень 2017 року) продовжено граничний термін переходу на обслуговування банків-учасників платіжних систем, які користуються послугами процесингових установ-нерезидентів за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів на території України, до процесингових установ-резидентів. Крім того, окремі норми Положення узгоджені з законодавством у сфері електронної комерції, запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів.

платіжна кредитна картка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: