Літні тренди лохотронів 2016

На дорогах водіїв підстерігають цигани, які пропонують підроблене золото, фотографи-шантажисти заманюють дівчат на відверті фотосесії, а фальшивомонетники використовують бабусь для продажу підроблених монет.

У поліції кажуть, що постраждалі рідко до них звертаються.

Бабусі з монетками

У столиці в спальних районах з’явилися бабусі, які підстерігають людей у переходів, на зупинках і пропонують «дуже дорогі монети».

«Біля супермаркету до мене підійшла бабуся, дістала з кишені хустинку, в якому були загорнуті монетки, і запропонувала купити. Казала, що чоловік монети колекціонував, а ось настали чорні дні і потрібно їх продати. За 500 грн взяв у бабусі дві монетки – 5 копійок 1994 року (приблизна вартість справжньої – 2400-3600 грн) і 50 копійок 1992 року (вартість оригіналу – від 1000 грн), – розповідає киянин Борис Смолін. – Однак знайомий нумізмат тільки посміявся – бабусині скарби виявилися підробками. У поліцію звертатися не став».

У самій же поліції стверджують, що поки з подібними заявами до них ніхто не звертався.

Обіцяв портфоліо

До юристів звернулася 24-річна одеситка Інна К., яка потрапила на фотографа-афериста. Той знайшов її сторіночку в соціальних мережах і запропонував зробити фотосесію. Так як зйомка була відвертою, пообіцяв їй стати моделлю на TFP-умовах (безкоштовно). «Вже на наступний ранок надіслав мені відфотошоплену і дуже компрометуючу фотографію з пропозицією переслати йому 5 тис. грн. В іншому випадку погрожував виставити це еротичне портфоліо на загальний огляд або розіслати всім моїм друзям і знайомим. Я відразу ж видалила всі свої акаунти, але ще три дні зі страхом заходила в інтернет, боячись побачити там себе», – згадує Інна.

У поліції Одеси кажуть, що випадок такої зареєстрований, вони ним займаються.

Юрист Іван Ліберман в подібних ситуаціях рекомендує: «Поліція тут мало чим допоможе. Із заявою потрібно йти відразу в прокуратуру, а ще краще в відділ по боротьбі з кіберзлочинністю. Вони відслідкують IP-адреси. За таке шахрайство -189-я стаття ККУ (до семи років в’язниці)».

Золото на дорозі

У період літніх відпусток на трасах з’явилися цигани (знову – див. Увага – цигани шахраї! На трасі Одеса-Київ!).

Киянин Володимир Типило кілька днів тому на своїй сторінці в «Фейсбук» розмістив відео таких шахраїв.

“Прохання буде обережними на дорозі… Ці люди, циганської зовнішності помічені у складі трьох автомобілей практично на усіх головних транспортних артеріях при підїзді до Києва….Зупиняються трьома машинами і голосують на дорозі,щоб допомогти із автомобілем, який начебто поламався.. Заявляють,що грошей не мають і пропонують купити латунь під виглядом золота… Нажаль сьогодні крім мене про це повідомили ще 2 громадян, але патруль так і не приїхав…Розумію, бо інкримінувати було нічого, не було потерпілих, але водії зупинялися…. По даному випадку зняв коротеньке відео із намаганням їх затримати, саме “автомобіль, який не їде”… У відео присутня ненормативна лексика… Нажаль шахраї втекли”.

цигани на дорозі

«На узбіччі стояло три автомобілі з польською реєстрацією, а поруч – кілька чоловіків циганської зовнішності. Вони розмахували руками в спробі зупинити проїжджаючі авто, – розповів Тіпіло. – За легендою у них закипіла машина і потрібно міняти помпу. Але так як готівки у них немає, то просять задешево купити у них золоті прикраси. При цьому для більшої правдоподібності знімають їх прямо з себе. Ті, хто на це ведеться, потім з’ясовують, що це підроблене золото».

Такі дорожні аферисти змінюють свої легенди: то картку на заправці термінал не приймає, а потрібно бензин залити, то греками-туристами прикидаються, то родичами з Німеччини, які їдуть до Києва на похорон, і ось зламалися, грошей немає.

«Їх за останній тиждень вже бачили на різних трасах при під’їзді до столиці», – попереджає Типило.

Спікер поліції Київської області Микола Жукович радить не вестися на будь-які пропозиції незнайомців.

«Пам’ятайте, що на вулиці нічого путнього продавати не можуть. Ошукані люди рідко звертаються з такими заявами, але в будь-якому випадку ми все розслідуємо», – говорить Жукович.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: