Схеми автопідстав

Схеми автопідстав досить різноманітні, але сенс – один. Інсценувати ДТП і вичавити гроші з лоха на ремонт.

камера дтп

Авто, які використовують шахраї для підстави найрізноманітніші, але найчастіше це машини дорогих солідних марок. Мерседес, BMW, Ауді, Лексус. Але не дивлячись на їх презентабельний і дуже дорогий зовнішній вигляд, як правило машини вже злегка “втомлені”, відремонтовані після серйозних аварій або з проблемними документами. Але й вартість таких авто найчастіше дорівнює вартості сімейного автомобіля середнього класу.

Зарплата “підставляв” залежить від правильного вибору жертви. Вибирають водіїв на пристойних, але не дуже дорогих іномарках, так як жертва повинна бути досить наївна, для того щоб її можна було залякати і в той же час у неї повинно бути достатньо грошей, щоб вона могла заплатити. Рідко “розводять” коли в салоні крім водія ще кілька людей. Зайві свідки ні до чого, тим більше залякати і завантажити одну людину набагато простіше.

дорога шосе авто

Є досить багато схем автоподстав, давайте розглянемо найпопулярніші з них.

“Поступися дорогою”

У цій схемі беруть участь дві машини підставляв. Ви рухаєтеся по лівому ряду, ззаду вас наздоженуть і підтискають “під жопу” яке-небудь солідне “корито”. Починає сигналити і моргати фарами, щоб звільнити дорогу. Ви починаєте перебудовуватися правіше і в цей момент, раптом звідки не візьмись, друге солідне “корито” вас чіпляє в правий борт. Зрозуміло перший учасник лохотрону їде, а другий просить вас зупинитися на узбіччі.

авто обгін підстава обгон

Далі звідти вилазять солідні дядьки в костюмах і починають вас пресувати. Спочатку в дуже ввічливій формі, потім переходять на більш грубу, але в більшості випадків все загрози проходять на словах, бити чи погрожувати зброєю вам швидше за все не будуть. Так само дуже часто використовують всім відомий психологічний прийом під назвою “Добрий і злий поліцейський”.

Один з пасажирів “потерпілого” авто вас буде жорстко пресувати і вимагати дуже велику суму, а інший заспокоювати і скидати ціну. Мовляв, да ладно нам вистачить і 50 000 🙂

Вас будуть переконувати щоб ви заплатили добровільно і чим швидше тим краще. Заради цього вони розіграють для вас цілий спектакль. Буде цікаво 🙂

“Поступися дорогою” (з наждачкою)

Схема та ж сама, що і в першому випадку, тільки цього разу вас не будуть стукати в правий край, а просто кинуть пляшкою або ще чим то щоб ви почули звук удару. Після цього вас почнуть притискати і сигналити щоб зупинилися, потім поки один з пасажирів “розвідної” машини буде вас відволікати, інший зробить “потертості” наждачним папером в потрібних місцях. Далі все те ж саме за сценарієм.

“Підставляючи жопу”

Теж досить поширені підстави, причому вельми легкі у виконанні. Працюють кидали в погану погоду, щоб дорога була слизька. Принцип простий, вас обганяють, підрізають, перелаштовуються на вашу смугу й різко гальмують, ви не встигаєте загальмувати і в’їжджаєте “в жопу”.

Зрозуміло, в такому випадку хто ззаду той і винен, як свідчить ПДР – дотримуйтеся дистанції 🙂

Далі виходить злий водій і починає вас пресувати.

“Підставляючи жопу” (задній хід)

Ще один варіант з цього ж сценарію, трохи простіший, підставляли просто скочуються назад на схилі, або тупо включають задній хід і легенько в’їжджають вам в передок. Наприклад на світлофорі. Потім виходять і починають вам втирати що це ви їм в’їхали в жопу, а не вони вам!

“Збиваємо дитину”

Так само є і пішохідні підстави. Наприклад, ви припаркувалися біля супермаркету, накупили всього необхідного, вийшли, сіли в машину, почали від’їжджати назад і в цей момент чуєте глухий удар. Виходьте, а під колесами валяється підліток в несвідомому стані.

Тут же підбігає його “сім’я”: тато, дідусь, дядько, ну, загалом, не важливо хто. Дитина повільно піднімається тримаючись за голову і зображує покаліченого. А його “родичі” починають вас “грузити” і пропонують вирішити питання “по хорошому”, не викликати поліціянтів, а дати грошей дитині на лікування.

“Стрибки пішоходів”

Тут все просто, на пішохідному переході починає переходити молодий хлопець, ви пригальмовуєте, а він *ука кидається вам прям на капот.

пішохідний перехід

Вдає що ви його збили і валяється під колесами. Далі з’являються підставні свідки, які бачили як ви його збили, ну і власне починається “розвод” на гроші.

“Боєць М1”

Їдете ви собі потихеньку вулицями міста …  попереду бачите пішохідний перехід … трохи пригальмовуєте … на узбіччі стоять пару людей, які не збираються переходити – АЛЕ – як тільки ви перед ними проїжджаєте, вони починають йти і злегка вас б’ють спеціальним мішечком “по бочині”. Ви зупиняєтеся, або вас наздоганяє який-небудь мерс, звідти виходять спортсмени, і починають вам втирати, що ви тільки що переїхали ногу крутому бійцеві, у якого скоро дуже важливий виступ, з дуже великим гонораром. А через травму він тепер не зможе брати участь. Далі як завжди йде “розвод” на гроші.

Ось мабуть найпопулярніші теми автоподстав. Тепер, думаю, саме час поговорити про те як не стати жертвою шахраїв, ну і про те як виплутуватися з такої ситуації якщо все таки нею стали.

Як оберігатися?
  • Купіть обов’язково відеореєстратор!!! Коштує він відносно недорого, але річ просто необхідна. Відеореєстратор вас може врятувати не тільки в разі автопідстави, але і в будь-яких інших негараздах на дорозі.
  • Завжди будьте дуже уважні на трасі, частіше дивіться по дзеркалах. Не поступайтеся дорогу тому, хто підтискає позаду та моргаючому гонщику. Може це і не підставляли або це просто місцевий шумахер, їдьте як їхали, не потрібно нікому поступатися.
  • Якщо вас зачепили, відразу зупиняйтеся, ні в якому разі не з’їжджайте на узбіччя. Не піддавайтеся на вмовляння шахраїв, які будуть вас просити подивитися пошкодження “в спокійній обстановці”. Навіть якщо через вас утворилася велика пробка – стійте на місці. Затямте – якщо ви зникли з місця події, в такому випадку страхова компанія вам вже не допоможе.
  • Відразу викликайте ДАІ. Не вірте, якщо вам будуть говорити що вже викликали. Так само зателефонуйте друзям та опишіть ситуацію. Бажано щоб це чули “разводніки”.
  • Цікавий момент, якщо ви скажете підставлялам, що у мене все записано на відеореєстратор, і я викликаю поліцію. Вони вам обов’язково дадуть відповідь, що у них претензій до вас більше немає, можете їхати 🙂
  • Стійте на місці, до них то у вас претензії точно є.
  • Не виходьте з машини, спілкуйтеся лише через ледве відкрите вікно.
  • Не треба думати що маленька подряпина це дрібниці – нарахують вам по повній.
  • Ще можуть запропонувати з’їздити в сервіс оцінити ушкодження, зрозуміло в “їх”. Там сума може збільшитися ще в кілька разів.
  • І найголовніше пам’ятайте, що законне рішення проблеми підставлялам вкрай не вигідно. В такому випадку грошей вони не отримають ще й засвітяться.

Це були поради для інтелігентного вирішення проблеми. Якщо у вас є хороші знайомі, то це питання можна вирішувати вже по іншому 🙂

У будь-якому випадку в такі ситуації краще взагалі не потрапляти. Бажаємо вам удачі на дорогах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: