Для шукачів роботи: як розпізнати, що перед вами вакансія-обманка

 Як по тексту вакансії зрозуміти, що роботодавець навмисне щось приховує від вас.

Ринок праці України динамічний. Серед привабливих і гарячих вакансій можна зустріти «каламутні» пропозиції. Через незнання і довіру краще наперед познайомитися з не найчеснішими роботодавцями. На “серйозних” сапйтах допомоги пошуку роботи є відповідні служби модерації, які вручну перевіряють всіх роботодавців, що реєструються на сайті.

пошук роботи робота офіс

Але що робити, якщо таких служб немає, або праця їхня “нашвидкоруч” – тоді – будьте уважні самі.

Де б ви не шукали роботу, Lohotron.in.ua звертає вашу увагу на ознаки того, що вакансія перед вами – це робота у “несерйозного” роботодавця.

1. Велика компанія приховує свою назву

В описі вакансії є фрази «велика міжнародна компанія» або «компанія співпрацює з великими міжнародними компаніями», але про яку компанію йде – не розбереш. Це перша ознака того, що ім’я компанії може відлякати здобувачів.

2. Не зрозумілий вид діяльності компанії

Коли вид діяльності звучить розмито, без зазначення конкретної сфери діяльності, наприклад, «молода, динамічно розвивається» – таке формулювання насторожує. Якщо при цьому ще й опис вакансії короткий до непристойності – потрібно бути напоготові.

3. Компанія приховує свої контакти

Тобто – не вказує ніяких даних, щоб можна було знайти про неї хоч якусь інформацію в інтернеті або у знайомих – сайт, адреса. Якщо роботодавець приховує ці дані навіть після того, як ви їх запросили, значить або у компанії немає сайту/офісу, або є таємниця.

4. Потрібно заплатити за працевлаштування або співбесіду

Брати гроші за працевлаштування теоретично можуть тільки кадрові агентства. В інших випадках Lohotron.in.ua не рекомендує платити роботодавцеві. До слова, такі вимоги можна зустріти у вакансіях за кордон. Як не помилитись при працевлаштуванні за кордон ми вже писали, поновіть для себе цю інформацію.

5. Просять передзвонити на платні номери

Затяті шахраї, які, незважаючи на постійні блокування, все одно намагаються розмістити свої «пропозиції». Якщо вам прийшло повідомлення з проханням передзвонити на телефони з кодом 070 або 090 – ні в якому разі не дзвоніть і повідомляйте службу підтримки сайту пошуку роботи про таких “роботодавців”.

6. Розмиті обов’язки і навички

Насторожувати можуть:

  • – якщо зазначені лише розмиті вимоги в вакансії без специфіки: активність, почуття гумору, вміння підтримати розмову, бажання працювати;
  • – лише розмитий опис обов’язків – виконання доручень, робота в офісі, з документами, з людьми;
  • – лише зазначено про гнучкий графік, зарплата вище середньої по ринку, бонус – подорожі за кордон.
7. Оголошення в несподіваному місці

Якщо ви знаходите оголошення схожого змісту на стовпах, парканах, зупинках – перед вами навряд чи серйозний роботодавець.

оголошення обява об'ява

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: