Три шахрайства, популярні на Тернопільщині

Ми обрали для вас три найтиповіші лохотрони, у які часто попадають жителі Тернопільщини. Проте, як свідчить інформаційне поле, це буде актуальним і для усіх громадян України.

Ознайомтесь із наведеними “схемами”, якщо не хоче стати черговою жертвою шахраїв.

Тернопільська область

Афера №1. Банківські працівники.

Схема, на жаль, стандартна. До вас на мобільний телефон дзвонить невідомий, представляється банківським працівником і повідомляє, що хтось намагається з вашої картки вкрасти гроші. Щоб уникнути цього, ви повинні через телефон продиктувати усю важливу інформацію – код, пін-код, пароль з смс ф т.д. І у цей же момент з вашого рахунку зникають усі гроші, а “банківський” працівник пропадає.платіжні картки картка

Пам’ятайте, що це шахрайство! Нікому не повідомляйте ніяких даних через телефон, бо їх справжні банківські працівники не запитують! А то потім будете шукати вітру в полі.

Афера №2. Поліція.

Ваш син чи дочка збили людину на смерть і щоб вони не сіли у тюрму, вам необхідно терміново дати хабар працівникам поліції.

жуліки телефон

Схема наступна: переважно до старших людей, пенсіонерів дзвонить серед ночі телефон. Там хтось може крикнути голосом: “Мамо/тату, я збила людину!”, а далі з вами веде бесіду поліцейський. Він повідомляє, що ваша дитина може надовго сісти у тюрму і вимагає хабар.

Частіше люди погоджуються і передають усі гроші з дому заради спасіння своєї кровинки через таксистів, або ідуть до терміналу. Перераховують гроші, і аж потім намагаються додзвонитися до своєї дитини, яка нікого не збивала і взагалі міцно спить у себе вдома (а були й такі випадки, що у сусідній кімнаті).

Запам’ятайте: якщо до вас поступив такий дзвінок, одразу ж додзвоніться до свого сина чи дочки та у поліцію за телефоном 102.

olxАфера №3. OLX. Продаєте щось через інтернет? До вас може подзвонити шахрай, зацікавитися товаром і сказати, що купує. Зараз він перекине гроші. Через 5,10 чи 30 хвилин він дзвонить ще раз і повідомляє, щоб для того, вам надійшли гроші, необхідно продиктувати смс, яке прийшло вам на телефон. Щасливий продавець диктує номер з смс і тут з рахунку зникають усі гроші.

Будьте обачні і для розрахунків при продажу товарів використовуйте іншу карточку (є досить користа послуга – так звані “онлайн картки” для, відповідно, розрахунків в мережі Інтернет – та нікому не передавайте паролі з смс!

Про усе наведене вище в деталях “Лохотрон в Україні” регулярно інформує своїх читачів, тому, при нагоді, завжди можете ознайомитись з подібними шахрайствами та засобами протидії на нашому сайті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: