“Султан” Аделаджа зібрався тікати з України

Проти одіозного проповідника порушено п’ять кримінальних проваджень. Скандально відомий пастор “Посольства Божого” Сандей Аделаджа вирішив покинути Україну. Про це він заявив на святкуванні 22-го дня народження протестанської церкви.

“Моє майбутнє, на жаль, поза Україною. Я ще раз кажу, буде пов’язане вже не з Україною”, – заявив С.Аделаджа, інформує ТСН.

Сандей Аделаджа

Але просто зараз виїхати в рідну Нігерію, де він володіє часткою банку, пастор не може. В Україні проти нього порушено справу за шахрайство в особливо великих розмірах. Ім’я Аделаджі пов’язують з фінансовою аферою King’s Capital.

Читайте також: «Кінгз Кепітал» та Аделаджа обдурили людей на понад 100 млн грн

“У цьому році чи майбутньому я вже маю з цієї калюжі вилізти. Я думаю, в цьому році вже, якщо Бог піде назустріч і закінчаться всі мої суди, тому що в мене суд іще йде. І щойно це все станеться – вам доведеться на літаках мене шукати. Полетіти вам треба буде кілька годин до Африки”, – пояснив він.

На святкуванні не такий натовп, як збирала церква в попередні роки. Цього разу прийшли лише найвідданіші парафіяни і гості. Саме святкування розтягли на чотири днi.

Раніше відвідувати церкву полюбляв екс-мер столиці Леонід Черновецький. А на її захист вставали перший президент України Леонід Кравчук, нардепи Андрій Шкіль та Михайло Поплавський. 12 років тому вони в листі до голови Державного комітету України у справах релігії просили не переслідувати пастора.

Сьогодні ж Кравчук каже: якби знав про них більше – у жодному разі не підписав би.

“Усе підписували, тоді була така ейфорія, якщо депутати підпишуть – дуже вплине на наслідки для тієї людини або організації. Але те, що я потім дізнався про вплив “Посольства” на людей, пограбування киян, знущання, то я вам скажу відверто – аби зараз хтось до мене прийшов і сказав підпиши листа, я би сказав: ви ніколи до мене з такими питаннями не звертайтесь, тому що ви захищаете пройдисвіта”, – заявив Кравчук.

Тепер у протестантській церкві голосно співають про Бога, війну та постійно збирають “десятину”.  А ще – у своїй церкві не хочуть бачити журналістів та забороняють знімати.

Це секта – давно зазначили експерти. Психолог каже, що часто люди не розуміють, що їх ошукують.

“Коли розглядати таке угруповання, як бізнес-групи людей, як заволодіння майном, шахрайські дії – то це певна розплата за душевний, духовний вакуум людини. Це плата. І частина людей при судово-психологічній експертизі не буде визнавати, що їй заподіяна шкода”, – пояснив доктор психологічних наук, професор Сергій Болтівець.

Представник потерпілих каже, що наразі нараховується 4013 ошуканих Аделаджею. А у зв’язку з новиною про бажання Сандея поїхати з України, можливо, буде звернення до прокуратури про зміну запобіжного заходу.

“Було більше. На жаль, люди померли. Померли, тому що похилого віку, є й ті, хто покінчив життя самогубством. Він іде по тяжким статтям – організація злочинного угруповування, ошуканство, підробка документів. Там п’ять статей, санкції яких передбачають до 14 років ув’язнення”, – розповів юрист.

Колишній пастор церкви Павло Федоров твердить, що Сандей не зізнається, чому йде. Все, мовляв, через секс-скандал.

“Починаючи з 2008 року та по сьогодні він не просто був у перелюбі, тобто була якась коханка – мало з ким може трапитися. Це вже була якась одержимість. Він систематично співжив зі своїми парафіянками. Причому це були і молоді, і у віці жінки. Він влаштував собі там гарем. Це було не тільки, так би мовити, за згодою”, – заявив колишній служитель протестантської спільноти.

Через це Українська міжцерковна рада вже зробила заяву з приводу діяльності Сандея Аделаджі, в якій відмежувалась від нього.

“Покаятись. Це саме перше. Апостольській раді відсторонити Сандея від керування церквою, і відсторонити старійшин, які знали і покривали. Якщо ця вимога не буде виконана, то ми дали рекомендацію нормальним людям залишити цю церкву”, – заявив член ради єпископів Сергій Балюк.

Ошукані пастором українці сподіваються, що ще найближчі 14 років Аделаджа пробуде в Україні. Але вже за ґратами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: