По “закону Савченко” з колонії випустили квартирного шахрая

З присуджених 13 років шахрай відбув покарання лише 4,5 роки.

“Досрочнік”, що вийшов з-за грат за законом Савченко – харківський квартирний шахрай.

тюрма сізо

Антона Подвезько засудили за десяток афер. Але насправді постраждалих – не менше сотні. Як діяв шахрай і чого тепер побоюються люди – розповість Лідія Калініна.

“Як можна було винести такі рішення і відпустити його на свободу?! Він не рахується ні з ким, у нього немає ні почуття жалості, нічого”.

Ці люди ще недавно пікетували кожне судове засідання та розповідали свої історії журналістам. Тепер просять не показувати їх обличчя. Після того як Антон Подвезько вийшов на свободу, бояться помсти. Їх кредитора сьогодні відпустили прямо із залу суду. Історія кожного потерпілого – унікальна і, тим не менш, схожа.

Потрібні були гроші, знайшли вигідні умови. Антон Подвезько пропонував позику з мінімальними відсотками під заставу квартири. Підписували з ним договір, а після з’ясовувалося, що квартира продана. На порозі з’являлися нові господарі з документами і новими замками.

“Мене 21 квітня 2015 року викинули з квартири, просто зробили мене бомжем”. Засудили Подвезько в 2012-му, захист подав апеляцію. Всі ці роки тяглися суди. Нарешті, винесли рішення – скоротити термін ув’язнення, а той, що залишився зарахувати як рік за два “за законом Савченко” і амністувати.

У підсумку, 13 років перетворилися в чотири з половиною. Тепер колишні позичальники бояться помсти, а їх захисники розраховують все ж знову відправити Подвезько за ґрати. Адже він був засуджений за десятьма епізодами, а насправді постраждалих – близько сотні.

“Наступний етап у нас 30-40 осіб, справи яких дорозслідують, це буде пред’явлена вже третя хвиля звинувачень Подвезько”, – говорить правозахисник, представник потерпілих в суді Валентина Виноградова. Правда, довести шахрайські схеми досить складно. Практично всі потерпілі самі підписували папери.

“Факту шахрайства вони не можу знайти. Я на це все пішла, я з ним за руку привіталася, значить я на все погодилася, все!”. Саме на цьому і наполягає захист Подвезько. Свою провину той не визнає і адвокати наполягатимуть на закритті справи. Мовляв, складу злочину немає.

“Ці люди не повернули мого клієнта гроші, які вони позичали під заставу цих квартир”, – наполягає адвокат Антона Подвезько Олег Поліщук. Сам Антон Подвезько – вже вдома. Коли почнеться наступне наслідок і нові суди по його справі – невідомо. Потерпілі припускають, що він цілком може сховатися за кордоном.

Див. відеорепортаж https://vimeo.com/163648402

За матеріалами: Подробности-ТВ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: