Куди звертатися за фактом шахрайства в Інтернеті?

Дізнайтеся з цієї статті про можливі види інтернет-шахрайства і про те, як захистити свої права, якщо вам довелося зіткнутися з цією проблемою у Всесвітній павутині.

Основні види інтернет-шахрайства

інтернет шахрай

 

Також як і в реальному житті, викрадення чужих коштів або інших цінностей в Інтернеті за допомогою обману або через зловживання довірою, є злочином, який передбачає кримінальне покарання для афериста.

Базові форми махінацій в мережі:

 • Створення неіснуючих реально сторінок тяжкохворих людей, прохання про допомогу для них (слід пам’ятати, що не всі подібні випадки є шахрайством).
 • Злом акаунтів в соціальних мережах і вимагання грошей через СМС-повідомлення для повернення доступу.
 • Блокування операційної системи вірусами. Як і в попередньому випадку, шахраї вимагають гроші через СМС.
 • Поширення електронних послань, які «оповіщають» про злом банківської карти або електронного гаманця з зазначенням перейти по посиланню і внести особисті дані.
 • Запрошення в проекти, для участі в яких необхідно зробити грошовий внесок.
 • Реалізація товарів за передоплатою, але замовлення не доходить до покупця, або ж він отримує менш цінну річ.
 • Створення фінансових пірамід.

Куди скаржитися на шахраїв в Інтернеті?

У разі інтернет-шахрайств подавати скаргу треба туди ж, куди ви б звернулися в разі звичайного розкрадання, тобто в правоохоронні органи. Багато людей відмахуються від такої можливості тільки тому, що була втрачена незначна кількість коштів. Інші вважають, що будь-які звернення безглузді, так як вони не знають зловмисника в обличчя. Але важливо розуміти, що ваша скарга може бути не першої і дуже допомогти слідству.

В Управлінні по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України можна оформити електронну заяву про випадок правопорушення. В онлайн-формі необхідно залишити контактні дані, а також детально описати, як ви постраждали від дій шахрая. Графу «Зміст Звернення» дуже важливо заповнити відповідно вимог Закону України «Про звернення громадян» (стаття 5).

Куди ще можна звертатися крім МВС?

Якщо гроші були переведені шахраєві через платіжну онлайн систему, то варто звернутися в службу підтримки цієї ПС. Є ймовірність, що після цього гаманець афериста заблокують. У деяких випадках можна буде навіть дізнатися дані паспорта власника рахунку. Це дасть можливість звернутися з позовом до суду.
Сайт, який займається шахрайством, може бути заблокований спеціальними сервісами.

Ось деякі з них:

 • https://webmaster.yandex.ru/delspam.xml;
 • https://www.google.com/safebrowsing/report_phish/?hl=ru;
 • http://virusdesk.kaspersky.ru/;

У випадку ж з інтернет-магазинами потрібно написати скаргу на адресу продавця. Якщо претензія буде проігнорована, то потрібно буде подати заяву в правоохоронні органи або звернутися в прокуратуру і «Український споживчий нагляд» (якщо товар було все-таки отримано, але на ньому виявилися дефекти).

Знайте, що власники інтернет-магазину не є недосяжними. Сайт знаходиться на хостингу, а це припускає наявність там точних паспортних даних господаря. Якщо на ресурсі вказано юридичну адресу, то ви можете відразу подати в суд і відстояти свої права споживача.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

4 thoughts on “Куди звертатися за фактом шахрайства в Інтернеті?

 1. “ДЕРЖАВА В СМАРТФОНІ”, ЧИ ЗНАЧНЕ ЗБІЛЬШЕННЯ ІНТЕРНЕТ ЗЛОЧИНості!

  Національна програма “Держава в смартфоні” покращить,спростить життя людей ? Чи зробить їх життя справжнісіньскимм пеклом ?
  При такому захисту і при такій правоохоронній системі.

  По всій Україні інтернет злочинці викрадають “дані” людей,потім знімають гроші з їх карточок, оформляють шахрайским способом на них кредити в онлайн банках.Люди звертаються в поліцію і частіше отримують відмову ніж допомогу.

  В моєї родички син працює в шахті. На нього шахраї “оформили” 14 кредитів за декілька годин. Після першого ж СМС повідомлення він звернувся в поліцію. Потім подавав три рази заяви і три рази йому відмовляли у відкритті провадження по цій справі,аж поки це не розглянули через суд. Злочинці все чітко розрахували – кінець квартала, кінець року в правоох.органах,та ще й свято на святі і всі посеред робочого тижня.

  Родина просто у відчаї, не вже таке може бути, не вже в цій державі проста людина повністю беззахисна і з нею можуть робити все що хочеш.

  Звертаюсь до Володимира Зеленського, може хтось йому передасть.
  Пане Президенте про яку державу в смартфоні може іти мова, якщо таке відбувається. Прошу Вас розберіться з цим “беспредєлом”, розберіться з цією “новою” поліцією, яка не спішить відкривати справи по інтернет шахрайствах. І кіберполіція, наскільки я зрозуміла,відправляє заяви після розгляду на місця(замкнуте коло)!

  Прошу журналістів телебачення допомогти висвітлити цю проблему,бо це вже не поодинокі випадки,а це набирає національного розмаху.
  Можна зв”язатись через фейсбук:Ruslana Raevska, через емейл Rajevska@i.ua, по телефону:0934948082.

  Один з випадків інтернет шахрайства в репортажі СпецКора від 19.12.2019: youtube.com/watch?v=YavxN5IAZck

 2. Доброго вечора. Я українка, працюю в Угорщині. Почав мені давно писати ніби то лікар по контракту із Кабулу. Я не дуже і вірила, що він лікар. Але він мене завжди намагався переконати в цьому. Коли почався вірус, я не працювала і лікар захотів мені відправити посилку. Допомогти. Посилку мав передати кур’єрською службою. Я погодилась. Прийшло мені повідомлення із служби, що посилка знаходиться в них. За доставку мені треба було заплатити 700 доларів. У мене таких грошей не було. Лікар мені написав, що я можу заплатити 200 доларів по монейграм у Нігерію, бо офіс знаходиться там. Я відправила гроші. Але зі служби мені написали, що 200 доларів мало. Мені ще треба доплатити, щоб доставили посилку. Я відмовилась відправляти гроші. Лікаря обізвала шахраєм. Але він мене кожний день переконував і переконував, що він не шахрац, що любить мене і через місяць у нього закінчиться контракт і він приїде до мене. І все просив, щоб я заплатила гроші за доставку і щоб я написала у кур’єрську службу, що якщо я ще відправлю 200 доларів, чи служба мені доставить посилку. Я написала к і мені відповіли, що 200 доларів їх влаштовує і вони доставлять посилку. Я знову, тиждень тому, відправила гроші на ту саму адресу у Нігерію. Мені прийшло повідомлення, що посилку мені доставлять, коли буде підтвердження платежу, хоча я фото кода і квитанції відправила на електронну адресу. Цей лікар ніби Alexandr Myasnikov. Відправляв мені свої фото. І я побачила в телевізорі російського лікаря Александра Мясникова. Копія цього лікаря, що мені писав і пише до цих пір. Я зайшла в ютуб і знайшла відео російського лікаря і відправила це відео йому. Але він мене знову переконував, що він Александр Мясников, лікар, який працює в Кабулі. Посилку мені так і не доставили. А він мені пише кожний день, що він мене не обманув. Підкажіть, будь ласка, чи можна знайти ту людину в Нігерії, якій я відправляла гроші?Friday Atsoka.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: