Кредити для секти

Божим ім’ям вимагали гроші.

У Черкасах продовжують судити шахраїв-сектантів “Церкви Святого Духа”. Справа просувається нелегко. Судять вже 8 рік поспіль. Хто затягує справу, куди ділись намолені мільйони і як саме пастор “Церкви Духа Святого” гріла руки на вірянах.

Деталі дивіться далі в сюжеті:

Гучна справа “Церкви Духа Святого” тягнеться вже восьмий рік. Скільки за цей час було засідань – потерпілі збились з рахунку. Після того, як суд виніс вирок Олені Хамулі та двом її спільникам – справа вже втретє повертається до апеляційного суду.

І – поки екс-пастор бореться за свободу, її колишні парафіяни – повертають борги. З Оксани вимагають 35 кредитів, взятих для церкви.

“Досі все тягнеться. У людей вже все позабирали і продовжують забирати я розплатилася щось своєю квартирою в принципі. Але відсотки з кожним роком – дев’ять років вже мільйони напевно”, – говорить Оксана Хащенко, потерпіла.Так проходили богослужіння у Церкві Духа Святого. Там парафіян і закликали брати кредити – на потреби храму і пастора. Відтоді у Олени Хамули змінився лише колір волосся та зачіска. У бік колишніх парафіян, які брали для неї позики, вона вже не дивиться.

“Основна стаття тут – шахрайство і легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом, і звичайно. Звинувачується у вчиненні підробки документів і використання завідомо підроблених документів”.

Суд першої інстанції присудив Хамулі та її помічникам по 12 років тюрми. Але вирок досі не набув чинності – його постійно оскаржують адвокати обвинувачених. Та й самі підсудні – не розкаюються.

“Я не вважаю, що це наша команда, що це якесь злочинне угрупування. Я так зовсім не вважаю – це обставини так склалися немає таких доказів, які б вказували на те, що в мене якісь мільйони”, – говорить Віктор Дубович, обвинувачений.

Мільйонів при обшуках слідчі прокуратури дійсно не знайшли. Офіційно – у підсудних майже немає власності. А столичного адвоката для них найняли родичі.

Такого затяжного процесу у Черкасах не було вже давно. Адвокат вимагає виправдати його підзахисних, державний обвинувач зробити покарання жорсткішим. Тим часом Хамула скоро може вийти на свободу. Всі троє звинувачених роками, доки йшло слідство і судова тяганина, перебувають у черкаському СІЗО.

І, згідно з так званим “законом Савченко”, який нещодавно набув чинності рік, проведений у слідчому ізоляторі, рахується за два роки відбування покарання. Потерпілі впевнені: процес затягують навмисне. Наприклад, на останньому засіданні неочікувано з’ясувалось – колишньому пастору потрібний перекладач з української.

Це засідання так нічим і не закінчилось. Увесь день судді зачитували клопотання обвинувачених і тільки сьогодні почнуть розглядати справу по суті.

За матеріалами podrobnosti.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: