Секти: жнива зла

Давайте оновимо інформацію про сучасні секти. Україна, РФ, Європа.

Наприклад, у жовтні 2015 р. московська поліція розкрила лігво тоталітарної секти «Аум Сінрікьо». Сектанти розташовувалися в самому центрі Москви, в квартирі будинку в Предтеченської провулку. Тут людей били, катували і морили голодом.

Аум Сінрікьо заборонена (на даний час секта належить до переліку терористичних організацій). І не випадково – це тоталітарна деструктивна секта у вищому своєму прояві.

Заснована японцем Сьоко Асахарою в 1987 році, секта стала відомою 20 березня 1995 року, коли її члени здійснили теракт в токійському метро. Сектанти розпорошили в підземці смертельний газ – зарин, від чого десятки людей загинули. Ця секта також замішана в десятках вбивств своїх сподвижників, що відмовилися від вчення і побажали піти. Від її діяльності тільки в Росії постраждали більше 22 тисяч чоловік.

Експерти попереджають – саме в економічно і політично непрості часи секти, подібні «Аум Сінрікьо», активізуються. Чому ж люди, немов бездумні метелики продовжують тягнутися до цього згубному вогню?

З архіву: Наслідки розпилення сектантами отруйного газу зарин в токійському метро 20 березня 1995. Від газової атаки постраждали сотні людей.
З архіву: наслідки розпилення сектантами отруйного газу зарин в токійському метро 20 березня 1995 року. Від газової атаки постраждали сотні людей.

«Випив святої водиці»

35-річний москвич Георгій Р. сидів без роботи більше року. Намагався тримати себе в руках, не запив, як деякі. Перебивався підробітками, ходив до церкви, намагаючись зберегти твердість духу. І саме там він був завербований в деструктивну секту.

Чоловік розповів про свої пригоди і про те, як йому вдалося вирватися з секти.

– Після служби в храмі Дев’яти Кизичеських Великомучеників, недалеко від Білого дому, я ще затримався помолитися. До мене підійшов молодий чоловік у одязі, схожому на чернечий. Зав’язалася розмова…

Незнайомець спритно вивідав у Георгія всі таємниці, дізнався про його нелегке становище, обіцяв допомогти.

– Запросив поїхати до їхнього братства, мовляв, вони там живуть громадою, допомагають один одному. І сказав, що «це назавжди». Ніби як я і сам ніколи не захочу йти.

Георгія заманили в село в громаду. У середовищі сектантів провів три дні.

– Працював, не сильно напружувався, спостерігав за ними. Всі спокійні там ходили, пришиблені якісь, в балахонах. А на третій день мене покликали, влаштували обряд. Вся громада розсілася на підлозі, мене посадили в центрі. Настоятель – дядько Михайло, поговорив зі мною, потім сказав: «Ти, напевно, пити хочеш. Причастися нашої води». І дав мені кухоль з водою.

Георгій розповів, що незабаром після цього у нього затьмарилась свідомість, почалися галюцинації. Він мішком звалився на підлогу, а сектанти продовжили обряд. Хлопцеві промивали мізки, говорили «не йди».

– До тями прийшов тільки через день. Зрозумів відразу – обпоїли. Отямився я вночі, в замкненій кімнатці. Але двері слабенькі. Плечем їх віджав, вийшов. І просто втік. Добрався до міста, а там добрі люди допомогли.

Скажемо прямо, у столиці правоохоронні органи не дуже-то повірили Георгію. І мало не запроторили до психлікарні. І все одно, Георгій радий, йому дивом вдалося врятуватися. А багато тисяч не врятувались.

секта муна
З архіву: південнокорейська секта «Муна» відрізняється азіатською специфікою: особливою формою одягу і абсолютною дисципліною

КОМПОНЕНТ АТАКИ

Вперше за багато років люди знову з подивом чують «Харе Крішна». Активізувалися кришнаїти, ходять по вулицях свідки Єгови, роздають брошурки послідовники церкви Христа. Десятки найменувань сект…

Експерти впевнені – така активізація пов’язана зі складнощами в економіці, коли люди, які знаходяться у важкому фінансовому становищі люди не знають, до кого звернутися за допомогою.

Коментар: Є дві групи людей – ті, хто навчився перемагати себе, і ті, хто не навчився. Не досяг цього. Це люди більш слабкі, схильні підкорятися чужому лідерства. Сектанти, ці ловці душ, вибирають саме слабких і залежних. Причому це не завжди люди з фінансово неблагополучних сімей. Грошей може бути багато, а в душі – порожнеча. Сектанти шукають таких людей, чіпляються до них, безсовісно їм брешуть. Взагалі треба розуміти, що пов’язані з деструктивними сектами люди не мають жодних принципів, совісті, моральних устоїв. Вони обіцяють порятунок, але призводять до смерті. Приміром, нещодавно виявлено лігво забороненої в країні «Аум Сінрікьо», яке розташовувалося у звичайній столичній квартирі. Це ж тільки видима частина айсберга. Скільки їх ще, таких квартир, по Москві і по всій Росії? На превеликий жаль, сектантство має масовий характер. Це – складно збудовані ієрархічні організації, які серйозно дотримуються принципів конспірації. Адже крім знищення людських життів, секти займаються відбиранням грошей у людей. Своїх жертв секти в буквальному сенсі слова пускають по світу. Виявляється, в законодавчому плані люди погано захищені від сектантів. Законодавство на сьогоднішній день сяє дірами. Секту перемогти непросто. Є дуже багато нюансів – сектанти завжди виправдовуються тим, що «люди дали гроші самі». Поліції дуже складно братися за такі справи. Найчастіше від жертв сектантів просто відвертаються.

Лідер секти Петро Кузнєцов (на фото ліворуч) разом з адептами очікує кінця світу під землею
Лідер секти Петро Кузнєцов (на фото ліворуч) разом з адептами очікує кінця світу під землею

СЕКТИ ЗА КОРДОНОМ: від прихильників інопланетної цивілізації ДО «Плімутських братів»

Більшість сект, що існують, мають іноземне походження. У багатьох з них досить розгалужена мережа по всьому світу. У якихось країнах вони приживаються і знаходять нових адептів, в інших – через суворістю законів або внаслідок національних або релігійних традицій їх немає.

Мережеве телебачення

А як йдуть справи з сектантством в інших країнах і які обмеження на це зло там існують?

ЧЕХІЯ

Якщо можна назвати кришнаїтів сектантами, то так, вони регулярно ходять по Вацлавській площі в Празі і б’ють у барабани. Чехи самі кажуть, що зараз величезна кількість коучерів, які обіцяють особистісне і духовне зростання, користуються довірою у мігрантів: в основному у росіян та українців. Вони трішки в розгубленості після приїзду от і потрапляють в їх лапи.

А взагалі позиція чехів з цього питання: ми живемо своїм статутом, нікому не заважаємо, головне – сім’я, спокій, затишок.

Секта «Свідки Єгови» відрізняється активної методикою вербування, її адепти не соромляться приставати до перехожих, дзвонять у квартири
З архіву: секта «Свідки Єгови» відрізняється активної методикою вербування, її адепти не соромляться приставати до перехожих, дзвонять у квартири. Останні роки стоять на всіх багатолюдних станціях метрополітену в м. Києві

ФРАНЦІЯ

У Франції секти рясно представлені. У 1980-ті це було особливо помітно. Найчисельнішими були раеліти. Її засновник, Клод Ворільйон, зустрівся в кратері вулкана з богом і дізнався, що інопланетяни створили людство за допомогою генної інженерії. І що секрет смерті може бути розгаданий і – вмирати необов’язково. Тому свого часу так багато з’явилося послідовників.

Була тут нашуміла бельгійська секта «Храм Сонця», є адвентисти Сьомого дня.

МЕКСИКА

Катерина Іванова, гід і перекладач (Мехіко): у Мексиці практично всі секти досить добре співіснують з офіційною релігією. Наприклад, поряд з моїм будинком, недалеко від католицького храму, знаходяться саєнтологи. У них одна спільна стіна, і вони досить толерантно один до одного ставляться. Ставлення до тих людей, які туди потрапили, не змінюється, це твоя особиста справа. Хіба що якийсь близький буде за тебе переживати. Тут великі сім’ї, що є певним імунітетом від сектантства.

США

Олександр Каргальцев, художник (Нью-Йорк): в Америці церква відділена від держави. Ти можеш відкрити на розі церкву будь-якого віросповідання і навіть не будеш платити податки. Поки йшов по Брукліну в бік будинку, зустрів шестеро церков, одна з яких була якась індійська. Тут багато церков – це дуже сильні корпорації зі своїми філіями, адептами. Люди їм часто заповідають свої будинки, майно. Але основний бізнес – це великі пожертвування. А американці ласі на всілякі форми релігії.

Секта «Біле братство» вважається фахівцями однієї з найнебезпечніших деструктивних організацій
Секта «Біле братство» вважається фахівцями однією з найнебезпечніших деструктивних організацій

АНГЛІЯ

Ксенія Нікуліна, викладач (Лондон): більшість білого населення Великобританії – це або агностики, або атеїсти. А звертатися до Бога починають люди десь після сорока років. Але і це рідко. Все більше переважає віра в концепції. Але є й секти. Наприклад, одна з дуже жорстких сект – «Плімутські брати», вступ до якої означає відмову від усіх зовнішніх контактів. Звичайно, держава стежить за появою екстремістських сект і намагається їх закривати.

РАНО ЧИ ПІЗНО ЛІДЕРИ СЕКТ ВТРАЧАЮТЬ АДЕКВАТНІСТЬ

Що таке деструктивна секта? Чому з ними так люто бореться суспільство? Багатьом з нас секти видаються чимось відстороненим і нешкідливим. Клубами однодумців. Але це не так.

секта співає
Остерігатися слід кожному: сект – надто багато . І на кожного з нас заготовлена своя «приманка»

Професор і доктор філософії, дослідник сучасного сектантства, богослов і борець з сектами Олександр Дворкін впевнений – безпечних сект не буває.

Олександр Дворкін

– Олександре Леонідовичу, багато ще таких нехороших квартир?

– У «Аум Сінрікьо» багато, а у інших сект – взагалі нелічену кількість. Сподіваюся, що після того як розкрили ту квартиру, в руках у правоохоронних органів виявилися якісь списки, ниточки, які допоможуть розкрити решту квартир цієї секти. Але по іншими сектам ще дуже багато роботи.

– Помітна активізація сектантів. Вважається, що в цьому винна економіка …

– Позначається вся ситуація тривоги. Люди не впевнені у своєму майбутньому. На цьому тлі секти стали набагато помітніше. Але ви бачите лише зовнішню сторону: секти нікуди і не поділися. Як «Аум Сінрікьо», яку розкрили – вони дуже активно працюють в соцмережах. І там присутність сект помітно набагато сильніше, ніж на вулицях. Це пов’язано з тим, що у багатьох зараз стрес, при якому люди стають більш навіюваними.

– До сектантів потрапляють лише слабкі? Я от у собі впевнений…

– І дарма! Це як сказати: «Мене жодного разу не збивала машина і ніколи не зіб’є». Є методи маніпуляції свідомістю. У цьому вам просто пощастило і, будемо сподіватися, буде везти все життя. Є дві умови для потрапляння будь-якої людини в секту: сектантська приманка повинна відповідати побажанням особистості, і особистість ця повинна знаходитися у відповідному стані. Вам пощастило, що ви не зустріли «свою» секту.

– Є секти деструктивні. А деякі кажуть, що від них тільки користь, що вони дають притулок …

– Спочатку «Аум Сінрікьо» говорила ці ж слова.Про обитель для неприкаянних. Якщо б вам так не пощастило і ви б туди потрапили, ви б побачили вивіску «гурток йоги». Вам би пояснили, що це нешкідлива буддистська організація, але ось злісні корпорації, жидомасони, жадібні до сенсацій і вирослі на брехні ЗМІ просто їх обмовляють. А вони просто білі і пухнасті. Питання в одному: скільки часу знадобиться очманілому від абсолютної влади лідерові секти до того моменту, поки у нього не зірве дах остаточно і він не почне відкрито творити жахи. Головна небезпека сект в тому, що людей позбавляють самостійності і перетворюють на слухняне знаряддя. Нам було б набагато спокійніше, якби секти були просто шахрайськими організаціями. Щоб вони просто обкрадали людей і зникали. Але вони нікуди не зникають. Для лідерів сект головне – це влада. Влада розбещує, а абсолютна влада розбещує абсолютно. В руках лідера секти зосереджується абсолютна влада, і рано чи пізно кожен такий лідер втрачає адекватність і, маючи десятки, сотні або тисячі абсолютно слухняних йому людей, може влаштувати таке, що нікому мало не здасться.

Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: