У Києві новий “лохотрон” для студентів і переселенців

Довірливі люди ведуться на обіцянки легких грошей. Вам потрібні гроші, а шахраям – ваша довіра. На обіцянки заробити чималу суму грошей, купивши “меганужний” товар, вже давно ніхто не ведеться. У Києві придумали іншу схему наживи на новоспечених “бізнесменах”. Назва “фірми” Qnet.

qnetВ Інтернеті ви знайдете суперечливу інформацію про неї.

З одного боку багатообіцяючі казки про перспективу глобального розвитку бізнесу і прямих продажах в Мережі. А з іншого – скарги жертв афери, які влетіли в чималу копієчку, піддавшись на обіцянки товаришів, друзів і просто незнайомих людей про легкий і швидкий заробіток.

Офіційно фірма займається онлайн-продажами і надає допомогу бізнесменам, пропонуючи продавати різноманітний товар (туристичні пакети, освітні пропозиції, ювелірні вироби, БАДи і заряджаючі диски для води).

Проте купити щось просто так через Інтернет неможливо: треба спочатку оплатити чек, а потім тобі відкриють власний кабінет на порталі.

Людей заманюють обіцянкою дати можливіть “розпочати власну справу без стартового капіталу, непередбачуваних витрат та інших труднощів, які очікують “простих підприємців”. За 2-3 години роботи вдень вже через півроку при виконанні “бізнес-плану” обіцяють дохід у 6 800 доларів на місяць.

qnet2

Вже тут можна було зловити вербувальників Qnet на брехні, адже стартовий капітал все ж потрібен. Для того, щоб “відкрити свою справу”, перше треба купити товар на суму від 600 доларів.

“Кидалово” від кращого друга

Не секрет, що гроші капають за рахунок припливу нових людей. Проте “кюнетовців” чіпляють зазвичай почуттям власної важливості. “Тобі будуть платити за те, що допоможеш іншим відкрити свою справу. Знайди людину, розкажи їй про наш бізнес-план, приведи в “сім’ю” і дай можливість розвиватися”. Багатьох це мотивує.

Якщо подивитися на їх” бізнес-план “з боку, то важко уявити людину, яка б повірила у цю аферу. Однак таких багато. Мені відомо як мінімум про 15 студентів, які захотіли легких грошей.

22-річна Марина (ім’я змінено – Ред.) приїхала до Києва з Донбасу в пошуках роботи. Вона віддала понад 1 тис. доларів за безцінний досвід бути обманутою другові дитинства.

“Одного разу мені подзвонив шкільний приятель. Ми не спілкувалися з ним більше року. Спочатку Андрій (ім’я змінено – Ред.) розпитував, як у мене справи і чи надовго я приїхала до Києва. Розповіла все, як є. Шукаю роботу і дуже потрібні гроші. Тоді він мені вперше сказав про можливість заробити непогані гроші і запропонував зустрітися”.

Qnetовская” Біблія “обману

Цікаво, що в перший раз потенційного “гравця” тільки готують. Тут використовують фрази: “прекрасний шанс”, “безпрограшний варіант”, “міжнародний проект”, “не треба вкалувати з ранку до вечора за копійку”. Вони мотивують, як не дивно, багатьох. Людина погоджується на бізнес-зустріч. Під час розмови тет-а-тет майбутнього мільйонера випитують про мрії і мету в житті, проте назва фірми не проговорюється. Головна мета зустрічі – знайти слабке місце, на якому можна зіграти.

Під час другої зустрічі людині розповідають про мережевий маркетинг. Зазвичай знайомство з Qnet відбувається в так званому офісі компанії. У Києві він розташований біля станції метро Дружби Народів. В одному з бізнес-холів компанія босів українського лохотрону знімає невелике приміщення. У декількох кімнатах столи і пару комп’ютерів.

Якщо клієнт готовий, йому показують сайт, пропонують завести аккаунт і купити щось на вибір. Таких грошей при собі у людини немає.

qnet3

qnet4

qnet5

qnet6

Ось тут і починається найцікавіше.

“Мені порадили виписати на аркуш всі контакти знайомих. Навпроти кожного імені і телефону відзначити приблизну суму, яку я могла б попросити у цієї людини. Далі потрібно було дзвонити і говорити про перспективи роботи і хороший заробіток”, – розповіла Марина.

Але перед цим новачка чекає знайомство з правилами “бізнесу” – майстер-класи від гуру обману про те, як потрібно залучати людей і говорити.

Ось кілька витягів з корпоративної етики Qnet, що постійно повторюються на загальних зборах колективу:

  • “У нашому бізнесі отримати прибуток за тиждень неможливо. Чим швидше реалізуєте товар, тим більше ваша прибуток. Шукайте собі партнерів”
  • “Ви відразу не вплинете на думку 100 людей і не залучите в свій бізнес, але є 2, 3, 5, 10 осіб, які вам довіряють. Ці люди повинні бути вашими партнерами на першому етапі”
  • “Забудьте про себе, думайте про інших. Шукайте тих, хто стане вашою правою і лівою гілкою (компаньйони, які приведуть ще людей)”
  • “Ніколи раніше (до зборів в офісі, презентації) не кажіть запрошеним про бізнес, назву компанії тощо. Ви можете дати неправильну інформацію і втратити потенційних гравців вашого кола довіри”
  • “Під час запрошення треба вплинути на них, зацікавити і мотивувати розвиватися в Qnet”

Ошукані і без грошей

“Спочатку мені треба було “увійти” в бізнес “і купити товар мінімум на 500 доларів. Тоді мені нарахували б 1 бал. Андрій сказав, що краще починати справу з 2-3 балами. Сума, відповідно, зростає в два-три рази. Я попросила в борг у мами. Ми відкладали гроші по всяк випадок два роки. За 910 доларів я замовила чіпіндант-активатор та енергетичні диски для води”, – згадує дівчина.

Далі обіцянка легких грошей не зникла. Ти приводиш двох нових учасників. Вони купують товар і стають твоєю правою і лівою гілкою. Перші гроші заробляєш, коли вони купують товар. Із 1 бала нового учасника отримуєш 50 доларів.

qnet7

qnet8

Але знайти людину, яка виклала б із легкістю 500 доларів, не так просто. Тому близько півроку і рік так і залишаєшся на низькому рівні і не отримує нічого.

Марина не одна, хто повелася на подібні обіцянки в пошуках легкої наживи. Вона знайома ще з 15 обдуреними студентами. Середня сума, яку вони виклали в Qnet, від 500 до 1500 доларів.

“Ми хочемо повернути свої гроші. Вже проконсультувалися з юристом, написали заяву в прокуратуру. Це організована група шахраїв, я зсередини бачила, як вони працюють. Їх потрібно якнайшвидше прикрити, поки інші люди не потрапили в таку ж біду, як і ми”, – переконана студентка.

Автор: Вікторія Берещак, fakty.ictv.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: