“Ви виграли авто!”, або як видурюють гроші у чернігівців

17 серпня в міліцію звернулася 25-річна Тамара Кардашенко з Чернігова. Невідомим шахраям вона сама перерахувала 20 тисяч гривень, які у неї видурили під приводом оформлення виграшу автомобіля через інтернет-сайт «Premium motors». А 37-річна чернігівка Олена Кіяновська впродовж тижня втратила 50000 гривень.

– Мені на мобільний прийшло повідомлення: – На ваш номер телефону випав автомобіль «Шевроле Круз»! Вітаємо!»

шевроле круз салон

Також було вказано назву сайту, який нібито розігрував автомобілі, і номер мобільного, за яким потрібно звертатися, – розповідає Олена. – Як правило, я такі підозрілі СМС відразу ж видаляю, а цього разу ніби щось смикнуло мене. Вирішила зателефонувати за вказаним номером. Відповів якийсь чоловік: «Так, ви дійсно виграли автомобіль».

Я здивувалася: ні в яких лотереях і розіграшах зроду участі не брала. Мені пояснили: оскільки я поповнюю рахунок на мобільному через термінал одного з банків, то на мій номер, який є в їхній базі даних, і випав приз. Чесно кажучи, я відразу ж «загорілася». Так зраділа! Тепер уже думаю: ну чому я не подзвонила в цей банк і не запитала, чи насправді він співпрацює з цією компанією! Подивилася лише сайт, вказаний в повідомленні. Він дійсно є, і там сказано, що вони якраз проводять розіграші автомобілів та путівок до Єгипту. Щоб підстрахуватися, на цей же номер зі свого телефону подзвонив мій чоловік. Йому відповіли, що я дійсно виграла автомобіль, проте сказали, що стороннім вони подробиці не повідомляють. Ну ми і заспокоїлися. Повірили, що і справді виграли іномарку.

Після цього «представники компанії» стали дзвонити мені з різних номерів і просили надати їм всі мої паспортні дані та номер ідентифікаційного коду. Все це я відправила СМС-повідомленням. Мене також запитали, чи вибираємо ми автомобіль або заберемо виграш грошима. Вирішили, що краще машину. І туг почалося … Спочатку сказали: «Вам потрібно заплатити податок на автомобіль. Перерахуйте кошти ось на цей банківський рахунок». Я перепитала: «Тільки це потрібно оплатити? Більше нічого?» Мене запевнили: «Більше нічого платити не доведеться. Це ж виграш!» Ну добре. Перерахувала я 2050 гривень. Потім пішло-поїхало: заплатіть за номери, за оформлення техпаспорта, за доставку автомобіля у ваше місто.

Я запідозрила недобре, але мені дуже терпляче пояснювали: «Нашу розмова записує служба безпеки. Якщо ви не платите, то відмовляйтеся від виграшу». Я сказала, що не буду перераховувати гроші, поки вживу не поговорю з представниками цієї компанії. Мені продиктували адресу в Києві. Мовляв, будь ласка, приходьте в наш офіс. Я поїхала туди на наступний день. Виявилося, що за цією адресою немає ніякого офісу. Коли я подзвонила їм і сказала це, почула у відповідь лише обурене: «Чому Ви не скористалися нашою доставкою і не оплатили те, що Вам сказали?» Я відповіла: «Ви мене обдурили! Немає за цією адресою вашого офісу. І взагалі, це лохотрон».

Тоді той чоловік каже: «Офіс в Дніпропетровську, а це просто наша юридична адреса. І попрошу Вас не називати нашу фірму лохотроном! Машину Ви дійсно виграли. Податок заплатили. Відмовитися від авто Ви не можете, тому що воно на Вас оформлено. Зараз машина на штраф-майданчику. Якщо не оплатите доставку, то за перебування на штрафмайданчику Вам доведеться платити по 1000 гривень за добу». Я злякалась. Це ж такі гроші! Після цього вирішила нікому в родині нічого не говорити, але все ж заплатила за доставку ще 2400 гривень.

Думала: «Ну нарешті все» Але вранці знову дзвінок: «Заплатіть податок на армію і до Пенсійного фонду». Потім сказали, що гроші не дійшли і потрібно заплатити ще раз. Нібито зайву суму мені потім повернуть. Після цього обіцяли, що машина завтра буде у мене під будинком, але наступного дня її там не було. Я вирішила зателефонувати на інший номер, вказаний на сайті.

Потрапила на чоловіка, який назвався «організатором компанії». Він знав, як мене звуть і скільки я вже перерахувала грошей. Сказав: «У тому, що Ви досі не отримали виграш, винен наш працівник, який з Вами спілкувався. Його вже звільнили». Виявилося, той «працівник» не проінформував мене, що потрібно було за все заплатити в перший же день, коли мені надійшло повідомлення про виграш. А оскільки я цього не зробила, то мені потрібно знову заплатити «податок» – 8500 гривень. Я заплатила. Потім платила ще за те, щоб до мене приїхав їх «юрист», який повинен був оформити виграш. Після цього сказали, що потрібно заплатити на інший рахунок, тому що я якимось чином перерахувала гроші їх партнерам з фірми «Титан». Весь цей час я була, ніби зомбі. Не могла ні їсти, ні спати… День починався із дзвінків і біганини до банківських терміналів.

Всі гроші, які були вдома, я перерахувала цим шахраям. Довелося ще й у борг брати. Мене просто тероризували: «Коли Ви перерахуєте гроші? Коли будете в банку?» Коли я говорила, що грошей немає, мені відповідали: «Ви вже озвучили потрібну суму. Розмова записана. У Вас немає виходу, Ви зобов’язані заплатити». Я відчувала, що це неправильно, але нічого не могла зробити. А ще мене постійно лякали штрафом за перебування машини на штрафмайданчику.

Сподівалася на виграш до останнього. Коли ж мені подзвонив нібито звільнений «працівник» і повідомив: «Ваша машина в дорозі», я зрозуміла, що це шахрайство. «Організатор» за мої підозри накричав на мене: «Навіщо розмовляли з цим чоловіком? Він звільнений! Ви розумієте, що зараз багато шахраїв розвелося. Не спілкуйтесь ні з ким, крім мене!» І повернувся ж у нього язик таке сказати! І знову почалося: «Ви винні ще 3000 гривень». Грошей у мене не було ні копійки, та й займати вже не було в кого. Я йому так і сказала. А у відповідь: «Ну тоді все. Автомобіль Ви вже не отримаєте». І зв’язок обірвався. Після цих слів мана у мене з очей ніби спала. Я зрозуміла, що мене просто «розвели», і звернулася в міліцію. На ті номери я більше не дзвонила. Дуже боюся, що мені будуть погрожувати. У них же всі мої дані, адреса… Щовечора лягаю спати зі страхом. Весь час прокручую цю ситуацію в голові. Пам’ятаю, як вперше побігла в банк перераховувати гроші. Підійшла до одного терміналу – не працює, до другого – теж. Було передчуття: «Вернись додому! Це поганий знак! Не прислухалася до інтуїції…

* * *

P.S. : Шановні читачі! Якщо вам надійшло повідомлення з текстом: «Union-auto» vitae Vas nа Vash nomer vipal priz auto »Chevrolet Cruse», a далі вказано номер телефону і назва сайту, знайте – це шахраї, які обманюють людей по всій Україні.

До речі, на цей сайт union-auto.com зайшла і я. З першого погляду помітно, що він зроблений на швидку руку. Інформації ніби й багато, проте вона кілька разів повторюється в різних рубриках. Багато фотографій автомобілів з детальним описом їх технічних характеристик. На сайті зазначено: «Всі номери, що беруть участь у розіграші, були взяті із загальної бази даних платежів з дозволу Міністерства фінансів і Міністерства зв’язку України». Цікаво, шахраї мали на увазі Міністерство транспорту та зв’язку?

За допомогою нехитрих маніпуляцій встановлюю дату створення сайту – 7 квітня 2015 року. Зазначено там і місце реєстрації – місто Кіровоград, але чомусь … Полтавської області (ми перевірили, але, звичайно, міста навіть зі схожою назвою на Полтавщині немає). Сайт належить Анатолію Баранову. Є навіть його адреса, номер мобільного і електронна пошта.

Наталія Федосенко, “ГАРТ” №35 (2735) від 27 серпня 2015 р.

Переклад українською Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 thought on ““Ви виграли авто!”, або як видурюють гроші у чернігівців

  1. Такая есть компания ”Автокопилочка”. Заплатил за три автор,потерял больше 600000 тысяч до сих пор ничего.Есть ещё Винницкая фирма “Доступный кредит” тоже самое “Лохотрон”

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: