СБУ депортувала з України лідерів секти Догнала за порушення міграційного законодавства

А у їхньому “монастирі” слідчі знайшли документи про підпорядкування Російській Федерації, ДНР і ЛНР

Служба безпеки України спільно із МВС та під наглядом прокуратури 22 червня 2015 року провела обшуки у двох так званих монастирях секти Іллі Догнала у селищі Брюховичі під Львовом.

У сховку слідчі знайшли документи сектантів, флешки, комп’ютери, магнітні носії, підроблена печатка і проект їхнього статуту.
догналіти

“Це проект статуту, де було зазначено про підпорядкування “Російській Федерації, ДНР і ЛНР”. Всі ці документи будуть вивчати слідчі”, – розповів начальник Управління СБУ у Львівській області Віктор Андрейчук.

Він також продемонстрував відеоролик, де самопроголошені “єпископи” секти Догнала закликають створити в Україні автономії, а прихильників євроінтеграції переселити на Західну Україну.

За словами Віктор Андрейчука, буде порушена нова кримінальна справа за ст. 161 ККУ “Порушення рівноправності громадян в залежності від їх расової чи національної  приналежності”.

“Мова йде про те, що нам пропонують переселитися і створити автономію. Чи можна собі уявити, що хтось із нас приїхав на територію якоїсь європейської країни і сказав: давайте ми вас переселимо, бо у вас не ті погляди. Релігія у нас вчить зовсім іншого. Виникає питання: хто ж це такі? Люди приїхали до нас і на нашій землі диктує умови як нам жити”, – пояснює Андрейчук.

“Нас не цікавлять погляди віруючих – це їх право – вірити і приймати ту чи іншу віру. Питання в іншому: хто очолює цих вірян і куди вони їх приведуть такими закликами. Ось ці питання нас цікавлять”, – додав начальник СБУ у Львівській області.

Документи слідчим, “єпископів” на депортацію

Під час проведення обшуків у приміщеннях, де жили сектанти, було виявлено іноземних громадян.

Троє громадян Словаччини – Роберт Обергаузер, Мар’яна Феледі і Петер Колодій надали свої документи слідчим. Того ж дня їх депортували до їх рідної країни. Як виявилось, двоє з них перебували на території України незаконно. Це й стало причиною депортації. А третьому Державна міграційна служба скоротила термін перебування. Усім їм із заборонений в’їзд в Україну на три роки.

Натомість ще двоє сектантів відмовились надати слідчим документи, що засвідчують їх особу. То ж з’ясувати це мав суд. Коли справа потрапила до рук Феміди, адвокати сектантів самі принесли слідчим паспорти своїх підзахисних.

Ними виявились громадянин Чехії Річард Шпіржик і громадянин Словаччини Патрік Сойка. Сьогодні вони також були вислані з України.

У “монастирях” секти Догнала залишилось близько 20 монахинь, яких невдовзі також можуть депортувати з України.

“Я думаю, що міграційна служба попрацює (з ними – ред). Частина з них є громадянами іноземних держав. Якщо вони порушили терміни перебування на території нашої держави, їх чекає такий самий шлях”, – заявив начальник обласного управління СБУ.

Щодо того, де знаходиться сам лідер і засновник секти, громадянин Чехії Ілля Догнал, то СБУ про поки нічого не каже. Джерела повідомляють, що Догнал може переховуватись на Донбасі або в Росії.

Довідка

Секта Догнала – це псевдорелігійна група, яка називає себе Українська Правовірна Греко-Католицька церква, створена чеським монахом Антоніном Догналом. Довгий час він душпастирював на сільській парафії біля міста Оломоуц як римо-католицький священик. За свідченнями єпископа Оломоуца Яна Граубнера, о. Антонін Догнал в час свого служіння на парафії вирізнявся неврівноваженістю та імпульсивністю. Спочатку Догнал приєднався до харизматичних рухів Католицької церкви, а потім змінив свої погляди на більш консервативні і захопився духовністю Східних церков. 

У 2003 році вони виступили з ініціативою створити структуру УГКЦ в Чехії, однак їм не вдалося зареєструватися. У 2004 році о. Антонін Догнал, не знайшовши підтримки в українських єпископів, звернувся до Чехословацької Гуситської Церкви, щоб ті прийняли його групу і дозволили діяти в рамках своєї Церкви. Однак і там не отримали підтримки. Зрештою, на вимогу єпископату Чехії Генеральна Управа Василіанського Чину прийняла рішення розформувати догналітів розформували.

Четверо монахів: Антонін Ілля Догнал, Ричард Методій Спіржік, Роберт Самуїл Обергаузер, та Маркіян Гітюк, які повинні були залишити територію Чеської єпископської конференції, все ж знайшли притулок в Підгорецькому Благовіщенському монастирі ЧСВВ.

В Україні 2004 року Патріарх Любомир та провід ЧСВВ звернулися з листом до тодішнього керівника Львівської облдержадміністрації Олександра Сендеги з проханням “заборонити в’їзд в Україну чи перебування в Україні” отцям-василіянам з розформованої Чеської делегатури ЧСВВ.

Після цього догналіти звинувачували УГКЦ в причетності до “духу світу цього”, а себе називали рятівниками церкви. 

Протягом своєї діяльності в Україні група Догнала оголосила практично всіх єпископів Католицької Церкви, як нелегітимних. А 30 квітня 2011 року оголосили про відлучення від Церкви Папи Бенедикта. Водночас група Догнала ще з 2008 року почала іменувати себе Українською Правовірною Греко-Католицькою Церквою (УПГКЦ), а 5 квітня 2011 року оголосили про створення Візантійського Католицького Патріархату, патріархом було обрано Догнала.

Задля залучення в свої ряди група Догнала створює різні громадські організації, наприклад “Рух чистих сердець” (така організація існує в рамках Католицької Церкви, проте група Догнала використовує назву задля маскування з метою залучення греко-католиків та римо-католиків) чи Комітет за збереження християнської спадщини: “Покров Богородиці”. Ці організації час до часу проводять різні публічні акції проте не виявляють відразу своєї ідентичності, а використовують нейтральні гасла, на кшталт боротьби з пропагандою гомосексуалізму та ювенальної юстиції. Часом група влаштовує спроби захоплення греко-католицьких храмів та провокує конфлікти в різних місцях Галичини.

За матеріалами iPress.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: