Cекта путінських “анастасіївців”: загадкові смерті та поклоніння “богині” з російської тайги

В Україні все частіше людей затягують у секти, які відкрито фінансує російська влада. Журналісти програми “Гроші” провели розслідування та спробували з’ясувати, чому віряни секти анастасіївців раптово починають помирати за загадкових обставин.

анастасіївці

Вікторія була успішною московською художницею, коли до її рук потрапила книга Володимира Мегре. У своїх мемуарах автор розповідає, як у непролазних лісах тайги він зустрів красиву відлюдницю Анастасію. Героїня книги дає чітку інструкцію з досягнення щастя – відмовитися від усіх благ цивілізації, харчуватися лише тим, що дає природа.

У погоні за духовним просвітленням Вікторія із сім’єю продала московську нерухомість і перебралася в ліси Житомирщини. Спочатку здавалося, ніби аскетичний спосіб життя їм справді приносить описане в книзі щастя, та воно виявилося фатальним для Вікторії – кілька років тому вона раптово померла.

Улітку 2013 року Євгенія Пилипей поїхала в тайгу, аби зустрітися зі своїм кумиром – Анастасією, досі вона не повернулася.

Тіла ще двох жінок були знайдені на Кавказі поблизу одного з паломницьких місць анастасіївців, де адепти, за порадою тієї ж Анастасії, мали б досягати душевної рівноваги.

Релігієзнавці б’ють на сполох: секту анастасіївців або ж “дзвінких кедрів”, як вони полюбляють себе називати, можна сміливо вважати вбивчою.

Житомирська область, селище Стрибіж. Тут, подалі від людей, оселилися українські анастасіївці. Під виглядом туристів, які збилися зі шляху, журналісти спробували поспілкуватися із сектантами.

Василь три роки тому, начитавшись книжок пана Мегре, покинув сім’ю і подався у відлюдьки. Маленька дерев’яна халупка без будь-яких зручностей, Василь переконує – це все, що потрібно для щастя людині.

Експерти заявляють, саме наслідування таких ідей, як сироїдіння, відмова від медицини, вбило художницю Вікторію, а Євгенія Пилипій, можливо, загинула при зустрічі з дикими тваринами.

Василь навіть чути не хоче про те, що Анастасія може бути лише плодом фантазії Мегре.

У майбутньому Василь збирається відмовитися від їжі взагалі –  і “харчуватися” енергією сонця.

І поки фанатики Анастасії повільно себе вбивають, Володимир Мегре заробляє на них шалені гроші. Він продає правильну продукцію, одяг, та речі побуту, які, за його словами, благословила Анастасія.

Та ще більший заробіток пану Мегре приносить політика, російська влада відкрито підтримує сектантів та виділяє мільйони на розвиток так званих “кедродзвонів”. З екранів телевізора людей закликають покинути місто і будувати своє родове помістя в лісах Росії, подалі від політики, інтернету та реального життя.

Пан Мегре на своїх фестивалях активно розповідає, кого з політиків підтримує “богиня” Анастасія, за кого потрібно агітувати та голосувати.

Нагадаємо, що раніше шоковані родичі сектантів розповіли, як віряни у Бортничах поклонялися домовині з трупом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: