Більше мільйона гривень видурили у жителів Тернополя аферисти, які діяли під виглядом кредитної спілки

Співробітники Держслужби по боротьбі з економічною злочинністю викрили шахраїв, які діяли під виглядом кредитної спілки та виманили у жителів Тернополя понад мільйон гривень.

Як повідомили у Центрі громадських зв’язків Тернопільської обласної міліції, кредитна спілка «Лексворд» почала роботу ще в минулому році. Оголошення про кредити без застави та на вигідних умовах з’явилися в місцевих газетах та в Інтернеті. Тоді ж у правоохоронні органи стали звертатися перші потерпілі.

гроші капкан

– У цей кредитний союз приходили люди, яким терміново були потрібні гроші, – розповідає начальник обласної міліції Олександр Богомол. – Кредитори обіцяли їм допомогти, але при цьому все одно цікавилися можливістю надання застави. Якщо у людини нічого не було, то позичальники говорили, що повинні бути хоч якісь гарантії повернення, наприклад, свого роду внесок, сума якого коливалася від 10 тисяч до 50 тисяч гривень. Після того як клієнт оплачував зазначену суму, співробітники союзу «знаходили» в його документах якісь неточності або недоліки, що затримувало видачу позики. Таким чином вони переконували клієнтів оплачувати ще й страхові внески, розраховуватися наперед за послуги банку, який нібито переказував гроші, оплачувати юридичний супровід. Підстав для додаткових платежів у шахраїв було більше десятка, а суми за послуги коливалися в межах десяти тисяч гривень.

Наприклад, більше 15 тисяч гривень (7 500 гривень застави і 8000 за страхування життя) втратила Лариса Б.
– У мене важко хворіла внучка, а грошей на її лікування наша сім’я не мала, – розповідає жінка. – На операцію збирали всім світом – допомогли друзі, жителі Тернополя, волонтери. Онуку прооперували, але потрібні були ще чималі кошти на реабілітацію. Банки великих сум не давали, тому звернулася до кредитної спілки, рекламу про який прочитала в газеті. Щоб оплатити їх попередні платежі, віддала останнє. Угода була надрукована дрібним шрифтом і на багатьох сторінках, а виносити його з офісу представники фірми не дозволяли. Чекала гроші довго. То нібито банк не працював, то виникали «проблеми» з документами … Нарешті я почала підозрювати, що мене обдурили. Черговий раз пішла в офіс, і працюючі там дівчата запевнили, що гроші для мене вже є, що не сьогодні-завтра я їх отримаю. Але не отримала…

Лариса звернулася до правоохоронців із заявою про шахрайство. Таких заяв в міліції вже було більше сорока. Кредитна спілка «Лексворд» зареєстрований у Києві, але має численні фірми-клони.

Троє спільників працювали в Тернополі, один – в Івано-Франківську. В даний час три шахрая затримано та поміщено в СІЗО, ще одна підозрювана поки перебуває вдома, оскільки вагітна. Відкрито кримінальну виробництво за статтею «Шахрайство», ведеться досудове слідство. Правоохоронці переконані, що оголошення: «Кредит без застави», «Кредит за 20 хвилин», «Кредити на вигідних умовах без довідки про доходи та застави» та їм подібні – це на 90 відсотків шахрайство. Щоб не потрапити в капкан аферистів, слід перевіряти дані про ту чи іншу кредитну спілку в Єдиному реєстрі фінансових установ, радять міліціонери.

Ця інформація відкрита, і її можна знайти через Інтернет.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: