Як і куди повідомити про шахрайство?

Как и куда сообщить о мошенничестве?

Заява в міліцію

заява міліція

Якщо ви опинилися жертвою обману або афери, позбулися великої суми грошей або особистого майна, то першим місцем, куди слід про це повідомити повинна бути міліція! Не важливо, за яких обставин ви позбулися чого-небудь, важливо, що ви вважаєте себе обдуреним, а цього вже достатньо для того, щоб написати заяву.

Заяву у вас зобов’язані прийняти, правда в деяких випадках зі скрипом, так як у міліції все ще діє система, при якій відсутність зареєстрованого злочину означає відсутність самого факту злочину, що покращує показники по району. А ще заяву можуть відмовитися приймати тому, що самі «менти» покривають злочинців.

У будь-якому випадку, заяву зобов’язані зареєструвати у книзі обліку, і присвоїти їй унікальний номер. Притому зробити це можна в будь-якому органі внутрішніх справ, тому не дозволяйте міліції вас «відправити такою-то адресою». Звучить, звичайно, дико, але в таких умовах ми поки що живемо, але якщо нічого не робити – краще ніколи не стане.

Якщо міліція ніяк не хоче реєструвати ваше звернення, попросіть чергового запросити його начальника. Якщо начальник «недоступний», попередьте, що в прокуратурі з радістю приймуть не тільки ваше заяву на злочинця, але і вашу ж скаргу на чергового.

Черговий міліціонер

Якщо й ці аргументи не допомагають – це вже більш ніж підозріло, адже за відмову від прийняття заяви, міліціонеру загрожує відповідальність (зловживання посадовими повноваженнями), можливо міліція просто покриває злочинців.

У цьому випадку необхідно йти прямо в прокуратуру, і писати заяву про злочин із зазначенням того, що районна міліція відмовилася реєструвати ваше звернення (у цьому випадку прокуратура може ініціювати розслідування з перевіркою причетності районної міліції).

Текст заяви має бути зрозумілим і доступним, намагайтеся не вживати маловідомі терміни, або розшифровуйте їх. Краще якщо текст за обсягом не перевищуватиме двох сторінок формату А4.

Від лівого краю аркуша зробіть відступ на 3-4 сантиметри, щоб коли заяву будуть підшивати, бува не прокололи сам текст. Намагайтеся не вживати конструкцій типу «мені здається» і «швидше за все», викладайте все чітко і ясно, з максимальною кількістю доказів.

Заяви від громадян розглядаються до 30 днів, після чого вам зобов’язані дати письмову відповідь, де буде вказано, порушено кримінальне провадження, і якщо ні – вказана причина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

29 thoughts on “Як і куди повідомити про шахрайство?

 1. Доброго вечера. Прислали такой вот развод с номерами сим карт, а за это пообещали Шкоду Фабиа. Нет, конечно может быть мой родственник, которому пришло это сообщение, и выиграл автомобиль, только вот в описании акции видно что она “закрывается” вот вот – до конца 15-го числа,(смс пришла за час-полтора до конца суток) + что бы успеть в эту “акцию” надо срочно оплатить 1% от денежного эквивалента приза по номеру, который обязательно “вам укажут”
  Сайт: citydrive.com.ua
  А, самое приятное – просят номер счета карты + паспортные данные)) Надеюсь никто не попадется…

  Кому интересно – гляньте. Берегите себя, и Слава Украине.

 2. Доброго дня. Аналогічна ситуація, тільки на цей раз з авто марки Mazda. Шахраї по такій же схемі видурють гроші, і так само потрібно вказувати свої дані. Будьте обережні, якщо вам прийшло СМС, в якому сказано що ви виграли автомобіль. Обов’язково перевіряйте офіційні представництва ділерів компаній та передзванюйте по телефонам, вказаним на сторінці представництв.
  В колекцію шахраїв і ось цей сайт: avto-gigant.in.ua
  Передзвонивши в представництво міста Харкова я вияснив, що працюють шахраї, а компанія ніяких розіграшів авто не проводить.
  Будьте пильні.

 3. Новый сайт мошенников http:// pochta.co.ua/ Якобы от УкрПочты, предлагают работу по склеиванию конвертов. “Для трудоустройства” просят указать номер своей банковской карты, срок ее годности и последние три цифры “с заду”.

 4. обережно шахраї – http:// elmarket.in.ua/
  працюють і досі
  після оплати товару, не відповідають на дзвінки…
  Написав заяву про шахрайство в відділення поліції

 5. Добрий вечір,куди звернутись по такому питанні,в ательє здавала дороге вечірня плаття,на наступний день прийшла забирати,а його не змогли знайти,компенсувати відмовляються,шукали 3 дні,нема.Потім сказали,що я не приходила до них взагалі і плаття ні яке вони не приймали,одним словом винну зробили мене.Куди звертатися?Квитанціїії не дали.

 6. розводять про виграш автомобіля . номера їхні 093 7421218 0992589383 та інші номера http:// kiy-avto.livecity.me там ще є їхні номера але коли позвонив по вказаній вулиці то нема розіграшів

 7. http:// kia-motors.co.ua/rezultaty-akcii.html Доброго вечора , я вас дуже прошу перевірте цей сайт, моїй дружині прийшло повідомлення що вона виграла автомобіль , я переконаний що це обман. Дякую Вам на перед ..

 8. Розвели на 1000 грн поповнення Київстар. Сказали, що брат та син у відділку за хуліганку, вимагали 3000 грн, я відповіла, що є тільки 1000, в розмові не відпускали, не можна було покласти трубку та перевірити інформацію.
  номер абонента київстар 0964338590. Приват банк повинен прийняти заяву, але ніде не фіксуе її
  Заява
  про повернення готівки перерахованої за помилковими реквізитами.

  Прошу повернути платежі за номером

  На мій рахунок у зв’язку із помилкою: сплата за невідповідними реквізитами. Про прийняте рішення повідомити письмово в установленому порядку про повернення у відповідності до порядку про проведення безготівкових розрахунків.

  працівник Приват 24 Юровська Юлія
  Заявку на повернення платежів можна подати по операторам Лайф (крім – помилка в номері) і МТС, але тільки через 2-3 дня після їх проведення.
  Мінімальна сума платежу – 10 грн, заявку можна подати протягом 45 днів від дати операції.

  По інших операторам, на жаль, повернення немає можливості зробити.
  Зверніться до нас, будь ласка, через 2-3 дня, ми подамо заявку на повернення.
  Повернення на карту буде протягом 7-21 днів тільки в тому випадку, якщо на рахунку мобільного кошти ще не будуть витрачені.

 9. дзвонять. ніби то з заправки “Окко” “заправники”, пропонують бензин, солярку по 10 грн., але швидко – бо їхня “зміна”. Підїхав на заправку – дзвоню: ви чого туди поїхали, їдьте до терміналу Приватбанку…Скоти, на жаль номер їх витер, але послав пітарасів далеко

 10. Допоможіть порадою!!! Адвокат за виконання дорученої справи по захисту моїх інтересів взяв аванс. Уже більше 6 місяців на телефонні дзвінки не відповідає. За адресою, що в договорі проживають інші люди. Договір про надання ним послуг складений, але про суму авансу там немає нічого. Адвокат справді має ліцензію ( внесений в реєстр адвокатів). Як його розшукати, кому скаржитись, чи реально повернути аванс. При передачі авансу був присутнім один свідок. Невже шахрайство????

 11. По новобудові в м.Рівне на вул Липинського, 55 провертають оборудки з продажем квартир і тим самим ошукали багатьох покупців. Замішані ген підрядник ТзОВ “Новобуд-Рівне” Нєнахова Оксана Миколаївна і липовий “виконавець” будівельних робіт ТзОВ “С.І.С.” Самчук Ігор Сергійович, який нібито за виконання робіт отримує квадратні метри в новобудові і продає їх по кілька разів різним клієнтам. Поліція отримавши заяви від потерпілих, нічого не хоче робити…

 12. Оплатила товар, але людина мені не відповідає і заблокувала мене всюди. Завтра напишу заяву на цю с***, є її прізвище, ім’я і банківські реквізити. Думаю поліції буде неважко при бажанні її знайти бо я мабуть не єдина її жертва.

 13. Добрий день. На ” офіційному ” сайті замовила препарат “Інтоксік”-засіб від паразитів. Прийшла підробка.На зв’язок не виходять,ігнорують. Людина,яка приймала замовлення – Орчаков Володимир Володимирович, 0663214570. Сайт gelmint-uni.in.ua.

 14. Розводить людей на olx методом шахрайства , продає один і той самий товар але під різними іменами .Один раз попалась на неї скинула гроші, другий раз попала на той самий товар , скинула ту ж саму карту.Карта на імя Чернышова Анна тел. 068 567 49 66

 15. Доброго дня. Аналогічна ситуація, тільки на цей раз з авто марки Kia.
  Будьте обережні, якщо вам прийшло СМС, в якому сказано що ви виграли/
  autoomega.info +380638441740 +380664690968 +380953123480

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: