Афера року: У НБУ підмінили золоті злитки

Масштабну аферу провернули шахраї в одеському сховищі НБУ – вони замінили кілька золотих злитків, вартістю близько п’яти мільйонів гривень, на свинцеві злитки, покриті золотою фарбою.

золото

Як повідомляють ЗМІ, підміну золота помітили під час планової перевірки одеського відділення аудиторами Нацбанку ще наприкінці жовтня. Однак в НБУ вирішили не поспішати повідомляти правоохоронним органам про подію і почали внутрішнє службове розслідування. Міліцію залучили значно пізніше.

Правоохоронці встановили, що виготовлені шахраями підроблені злитки передавалися касиру відділення НБУ Юрію Н. прямо в кафе навпроти банку. Він, у свою чергу, проносив їх в сховище і оформляв як скупку брухту. До документів прикладав ксерокопії підроблених паспортів продавців.

Затримати зловмисників не вдалося, оскільки касир-аферист Юрій Н. разом зі своїми подільниками втік з Одеси, імовірно в Крим. Варто відзначити, що підроблені злитки були виготовлені дуже якісно. Відрізнити від справжніх їх можна не зразу й досі достеменно невідомо, скільки таких підробок видали за справжні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: