Позбувся 50 тис. грн. замовивши будматеріали через інтернет

Житомиряни продовжують страждати від різних видів шахрайства. Тільки за добу в чергові частини області надійшло чотири повідомлення про скоєння шахрайських дій відносно заявників.

інтернет магазин

Про це повідомляють в УМВС України в Житомирській області.

Історії з платним «визволенням» рідних з міліції, обміном українських гривень у зв’язку з неіснуючою грошовою реформою, пророцтвом і зняттям порчі поповнюються новими сюжетами, пов’язаними з розрахунками потенційних покупців або продавців товарів, в тому числі і через мережу інтернет.

Днями в Житомирський міськвідділ міліції звернулася мешканка району і поскаржилася на шахрая, якого спочатку сприйняла, як реального покупця. За словами заявниці, на одній з інтернет-сторінок вона розмістила оголошення про продаж меблів. Через кілька днів на залишений контактний номер телефону передзвонив потенційний покупець, який бажає придбати крісла. Після обговорення ціни і узгодження її з обох сторін абонент запропонував жінці зарахувати кошти відразу ж на її банківський рахунок. Не запідозривши поганого, заявниця продиктувала незнайомцеві реквізити своєї банківської карти і стала чекати надходження плати за меблі. Однак дочекалася лише повідомлення про зняття наявних на картці грошей в сумі близько 2 тисяч гривень. Втім дізнатися у «покупця», куди поділися її гроші, жінка вже не змогла: номер телефону, з якого він їй дзвонив, раптово виявився недійсним. Зрозумівши, що попалася на гачок звичайного шахрая, вона поспішила звернутися до правоохоронців.

Від обману постраждав ще один житомирянин, який виступив в ролі покупця товару через інтернет. Чоловік для будівництва замовив оцинковані і неоцинковані листи металу на одному із сайтів, попередньо перерахувавши на вказаний в оголошенні банківський рахунок більше 50 тисяч гривень. Однак замовлених і вже оплачених будівельних матеріалів він так і не дочекався.

Через власну неуважність 17-річний житель Житомира позбувся дорогого мобільного телефону, який «продав» шахраю. Останній під видом зацікавленого покупця на одній з вулиць обласного центру розрахувався з юним продавцем іноземною валютою. Вже вдома хлопець виявив, що долари виявилися не справжніми, а сувенірними.

За всіма цими фактами міліція почала кримінальні провадження у ч.1 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, в рамках яких зараз встановлюються всі обставини та причетні до скоєння протиправних дій особи.

Правоохоронці нагадують, що такий вид злочинів, як шахрайство, досить важко довести, а тим більше знайти самих шахраїв, тому попереджають про небезпеку і закликають громадян бути пильними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: