У Лос-Анджелесі «відключають силу» вірменської мафії

У федеральному суді Центрального округу Каліфорнії в Лос-Анджелесі засудили до 96 місяців (8 років) позбавлення волі Ліанну Овсепян, власницю і менеджера клініки Manor Medical Imaging, Inc. в Глендейлі. Заарештована 27 жовтня 2011 року разом з 16 спільниками в результаті операції «Удар по психозу» («Operation Psyched Out»), в листопаді минулого року 33-річна Овсепян визнала себе винною в шахрайстві з програмами Medicare і Medi-Cal на загальну суму близько 20 млн доларів, а також у змові з метою викрадення особистих даних.

Суть звинувачень зводилася до того, що учасники злочинної групи на чолі з Ліанною Овсепян, яку також називали Лілі, обманом виписували рецепти на дорогі антипсихотики – препарати для лікування розладу психіки, – і через чорний ринок продавали ці препарати аптекарям, у яких вони були куплені. Таким чином, рахунки за одні і ті ж ліки направлялися для оплати програми Medicare і Medi-Cal по багато разів.

Справа клініки Manor стала у Сполучених Штатах першою, коли державну програму медичної допомоги вирішили обдурити аферою з антипсихотиками. Цю справа також вважають найбільшою в Південній Каліфорнії за масштабами афери з програмою Medicare Part D. Виносячи вирок, суддя Отеро підкреслив, що «ми не можемо допустити, щоб на злочині заробляли». Крилата фраза «Crime Does Not Pay» з’явилася за назвою серії коміксів, що видавалися в США з 1942 по 1955 рік, і наші адвокати з задоволенням повторюють її, отримуючи солідні гонорари від обвинувачених злочинців.

Crime Does Not Pay

У звинуваченні у справі Лілі Овсепян зазначено, що її клініка виписала тисячі рецептів на непотрібне і дороге лікування пацієнтів, якими зазвичай виявлялися незаможні учасники федеральної програми Medicare і фінансованої штатом Каліфорнія програми Medi-Cal. Бланки рецептів заповнювала Нуріца Григорян, мати Овсепян, а підписував їх лікар Кеннет Джонсон. Отримувачі цих рецептів прямували в аптеки, де їм безкоштовно видавали «антипсихотики», і вони відносили ці медикаменти в клініку Лілі Овсепян, де їм платили за них готівкою за номінальною вартістю, зазвичай близько 100 доларів.

Потім через сімох «бігунків» («runners») і чотирьох підставних осіб («cappers») антипсихотики потрапляли на чорний ринок, де їх продавали в інші аптеки (зокрема, аптеку Huntington Pharmacy в містечку Сан-Марино), власники яких видавали їх черговим «медикеровцям», і направляли рахунки на оплату в ці програми за планом Medicare Part D.

Перед винесенням вироку Ліанні Овсепян обвинувач пояснив судді Джеймсу Отеро, що пацієнтами, на яких наживалися підсудна зі спільниками, зазвичай були громадяни, включені в програми лікування від наркозалежності та шизофренії, а також бездомні, яких вербували на вулицях, і літні учасники програми Medicare, особисті дані яких використовувалися без їх відома.

З вересня 2009-го по жовтень 2011 року, коли все це розкрилося, клініка Manor Medical Imaging направила програмами Medi-Cal і Medicare для оплати більше 14 тис. неправдивих рахунків за продані аптеками антипсихотики, і встигла отримати 9 146 137 доларів, які суддя Отеро зобов’язав Ліанну Овсепян повернути двома програмами.

Всі 16 учасників цієї афери або визнали себе, або були визнані винними. Лікар Кеннет Джонсон, мати Ліанни та її брат Артак Овсепян пішли на суд присяжних і були визнані винними в початку цього року, і вироки по ним ще не винесено. Суд над власником аптеки Huntington Pharmacy Фіком Лім призначений на березень 2015 року. За даними федерального бюро в’язниць, Ліанна Овсепян з дня арешту утримується під вартою.

У тому ж федеральному суді Центрального округу Каліфорнії у Лос-Анджелесі завершилася ще одна «вірменське справа». 41-річного Андраніка Алояна, він же «Енді» і «Андо», засудили до 160 місяців (13 років і 4 місяці) ув’язнення за злочинну змову з метою рекету, а також за крадіжку особистої та фінансової інформації літніх власників банківських рахунків.

Як встановило розслідування, Алоян входив в організоване злочинне угрупування «Вірменська Сила» («Armenian Power»), що з’явилося в районі Лос-Анжелеса, Іст-Голлівуд, три десятки років тому і об’єднала певну категорію вихідців з Вірменії та інших республік колишнього СРСР. В ОЗГ входять більше 250 «законних» членів і кілька сотень спільників зі сторони – всього приблизно 1200 осіб.

Armenian Power

За законом штату Каліфорнія «Вірменську Силу» кваліфікували, як вуличну банду. З роками, стаючи більшим і сміливіше, банда скоювала насильницькі злочини, включаючи вбивства, спроби вбивства, викрадення людей і грабежі, вимагання і тиск на свідків.

Коли «Вірменською Силою» вирішили зайнятися федеральна влада, це доручили спецвідділу боротьби з євразійською організованою злочинністю, куди входять місцеві відділення ФБР, митно-іміграційна служби і Секретна служби, а також поліція Лос-Анджелеса, Бербанка і Глендейла. Зібрані матеріали передавалися у федеральну прокуратуру і міністерство юстиції, де цим займався відділ боротьби з організованою злочинністю і бандитизмом.

У лютому 2011 року за участю семи сотень федеральних агентів була проведена операція «Відключення Сили» («Operation Power Outage»), в результаті якої в 9 містах Америки, але в основному в Південній Каліфорнії, були заарештовані і звинувачені 102 людини, в основному члени та учасники банди «Вірменська сила».

OperationPowerOutage

Майже всі звинувачувалися в злочинах, так або інакше пов’язаних з індустрією охорони здоров’я, а конкретно в багатомільйонних оборудках з програмами Medicaid і Medicare. У Нью-Йорку заарештували 10 осіб, включаючи трьох лікарів і одного фізіотерапевта. Всі десять виявилися іммігрантами з колишнього СРСР.

Як стверджувала тоді бруклінська федеральна прокуратура, лікарі, які звинувачуються, представили до оплати програмою Medicare помилкові рахунки за фізіотерапію, допомога проктолога і тести електропровідності нервів на загальну суму приблизно 90 млн доларів. З цієї суми, зазначалося в пресрелізі міністерства юстиції, «сім російськомовних іммігрантів з трьох медичних клінік за три роки представили в програми Medicaid і Medicare помилкові рахунки на 57 млн доларів».

88 заарештованих членів відключеної «Вірменської Сили» розбили на дві групи, віддали під суд за рекет, організовану злочинну діяльність. У їх числі опинився і Андранік Алоян, який став 78-м засудженим. У лютому цього року присяжні після п’яти днів слухань визнали його винним за всіма пунктами, включаючи два види шахрайства, викрадення особистих даних і таку дрібницю, як володіння вогнепальною зброєю. При цьому, Алоян був раніше судимий за кримінальний злочин.

Як було встановлено, Алоян володів і користувався краденими особистими і фінансовими даними більше 80 клієнтів різних банків США, в основному літніх громадян, вклади яких у цілому становили більше 25 млн доларів. Скільки вони втратили, не уточнюється, але на частку Алояна довелося більше 3,5 млн їх трудових доларів.

З судових документів видно, що Алоян народився в радянській Вірменії та жив з сестрою, матір’ю і батьком, який працював в магазині спорттоварів. Сім’я бідувала і стала жити ще гірше через війни Вірменії з Азербайджаном, але Андранік зумів здобути освіту, і в 1999 році іммігрував в США, щоб «підтримувати сім’ю в більш стабільних умовах». З перервами на хвороби він працював в ювелірної компанії і кур’єром, а також навчався і отримав ліцензію медичного техніка тестів електропровідності нервів, чим і пояснюється те, що надалі він став менеджером клініки, а потім працював в компанії медичного обладнання.

Відбиваючись від звинувачень, його адвокат Марк Герагос заявляв, що роль Алояна у злочинній групі зводилася до мінімуму. «Якщо інші, – написав Герагос в меморандумі перед вироком, – були координаторами і архітекторами афери, Алоян був її замінним і несуттєвим учасником». В одному випадку Андранік «просто був присутній» при обшуку квартири, де злочинці знайшли і забрали флешнакопичувачі з потрібною інформацією, від однієї зустрічі наполегливо відмовлявся. «Це допомагає показати, – уклав адвокат, – що Алоян не був важливою ланкою злочинної змови».

Присяжні цьому не повірили, і суддя Філіп Гутьерес відправив Алояна на 13 з гаком років за грати і зобов’язав повернути 3 516 711 доларів.

Автор: А.Грант, rusrek.com

Український переклад: Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: