Оцінено масштаб рейдерства в часи Януковича

Атакам піддавалися тисячі бізнесменів, запевняють у профільному комітеті Верховної Ради України. 

шахмати рейдерствоКомітет Верховної Ради з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики за 2 місяці отримав 78 звернень підприємців з оскарженням фактів рейдерського захоплення підприємств у часи правління екс-президента Віктора Януковича. “74 справи комітетом були спрямовані Віталію Яремі і передані в органи міліції, прокуратури, СБУ. По ряду звернень вже відкриті кримінальні справи”, – сказала Кужель, інформує Сегодня.

Вона також зазначила, що після втечі Януковича з України звернулася до підприємців з пропозицією передати парламентаріям документи, що підтверджують факти рейдерських захоплень та неправомірного переділу власності попередньою владою.

Так, за словами керівника Антирейдерського асоціації Володимира Остапенко, більше 5 тисяч бізнесменів потрапили під рейдерські атаки, річний оборот по перерозподілу власності склав $7 млрд.

У той же час Кужель навела кілька прикладів подібних ситуацій. Зокрема, вона зазначила, що “багато іноземних бізнесменів, приходячи в Україну, дуже швидко розуміють, що тут можна вести бізнес “по-українськи”: де-обійти закон, якось домовитися з чиновниками”. Як приклад такої ситуації Кужель навела випадок спроби захоплення ТРЦ “Скаймолл” естонським бізнесменом Тедером. Кужель розповіла, що в 2009 році він запропонував частку в 51% в споруджуваному торговому центрі в Києві російському бізнесменові Адамовському, але пізніше порушив свої зобов’язання за договором з росіянином, продавши частину своєї частки іншому інвестору. В результаті чого Тедер втратив право обов’язкового викупу частки Адамовского.

Кужель зазначила, що програвши в англійських і кіпрських судах, Тедер пішов на контакт з тогочасними представниками української влади і підписав договір про рейдерське захоплення з “компанією пана Портнова”. Кужель підкреслила, що в даний час є рішення Верховного Суду України, в яких Тедеру повністю відмовлено у всіх претензіях на передачу в її власність ТРЦ.

Враховуючи, що у своїх судових війнах за торговий центр естонський підприємець використовував підставних поручителів, “зараз за цим діями проводиться кримінальне розслідування за статтею “шахрайство”, зазначила Кужель. У той же час, за інформацією голови парламентського комітету, Тедер і сьогодні продовжує боротьбу за “Скаймолл”, використовуючи свої зв’язки. За словами Кужель, в той час, як значні ресурси і увагу українців пішли на військові дії на сході країни, всередині України йде інша війна – рейдерська, на захоплення приватної власності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: