Домофон і лохотрон

домофонЧерговий спосіб добування грошей з повітря вигадали аферисти: добре одягнені, щоб викликати довіру, молоді люди ходять по під’їздах будинків і стягують з мешканців гроші під приводом встановлення домофону.

Дзвінок в квартирі Клавдії Іванівни, яка проживає в одному з будинків на проспекті Жовтневої революції (м. Севастополь), пролунав ближче до вечора. Відчинивши вхідні двері, пенсіонерка побачила охайну молоду людину з солідною папкою в руках, пише газета «Слава Севастополя».

– Здрастуйте! Наша фірма у вашому під’їзді встановлює домофон. Вам необхідно здати триста гривень, – напористо озвучив мету свого візиту незнайомець.

– Але мені не потрібен домофон, – боязко спробувала заперечити Клавдія Іванівна.

– І даремно, – спохмурнів хлопець. – Якщо двері в під’їзд не закрити, так і будуть у вас на поверсі шприци валятися. З наркоманами мати справу небезпечно. А з домофоном будете почувати себе в безпеці. До того ж вже всі мешканці гроші здали, тільки ви і ще одна квартира без домофона залишитеся.

– Але у мене зараз немає таких грошей, сто гривень до пенсії залишилося, – зам’явся жінка.

– Здавайте сто гривень, решта доплатите в четвер, коли майстер домофон буде встановлювати. Тільки будьте вдома, нікуди не йдіть!

Взявши у Клавдії Іванівни сто гривень, молодик почав швидко спускатися вниз.

– А хто вас викликав? – тільки й встигла крикнути йому навздогін пенсіонерка.

– Так ваша сусідка з нижнього поверху, – почулося у відповідь. – До речі, нагадайте їй, щоб нікуди з дому в четвер не йшла, щоб майстер у вас у під’їзді довго не затримувався. У нього роботи багато, в сусідніх під’їздах люди теж домофони встановлюють.

У четвер Клавдія Іванівна чекала майстра з самого ранку. Прочекала до вечора, але до неї так ніхто і не прийшов. Жінка спустилася поверхом нижче, щоб дізнатися у сусідки, не перенесли чи встановлення домофону на інший день. І тоді з’ясувалося, що ніхто з мешканців ні в яку фірму не звертався. Та й гроші на встановлення домофону здали одиниці. І від якої такої фірми приходив молодий чоловік, хто він і де його шукати – теж ніхто не знає. Загалом, “одомофонили” шахраї самих довірливих на солідну суму, з якою благополучно зникли.

Варто відзначити, що в житлові будинки мікрорайону Юмашевського ринку аферисти прийшли в лютому. А в грудні, саме перед новорічними святами, таким чином вони “одомофонили” проживаючих в одному з будинків на вулиці Рєпіна. Правда, тоді аферисти ходили по під’їздах парами, попередньо складаючи для переконливості списки бажаючих встановити у своїй квартирі “трубку”. Та й суми стягували менші – “всього лише” 50 грн передоплати. Але за два місяці, схоже, апетити у шахраїв зросли. Якщо і далі так піде, то незабаром вони будуть дурити довірливих жителів у інших мікрорайонах, а там, дивись, і все місто опиниться в зоні їх уваги… А що, непоганий заробіток: пройшовся вечерком по дому, поспілкувався з мешканцями, впевнено наобіцяв довірливим громадянам “три короби” – і кілька тисяч у тебе в кишені! Щоб робити гроші з повітря, теж треба мати талант. Кримінальний.

А на вигадку шахраї хитрі. По будинкам на вулиці Гоголя, наприклад, днями ходив “представник сімферопольського заводу”, якого в природі не існує, і намагався “облагодіяти” населення установкою вікон і склінням балконів, а також ремонтом фасаду будинку. І все це – зі знижкою, а пенсіонерам – за собівартістю. Пильними громадянами він був посланий подалі, хоча і намагався натиснути на жадібність, кажучи: “Не хочете – тоді іншим віддамо!”

Після цього “представник” попрямував в сусідній будинок, де назвався інженером з благоустрою і почав розповідати, що уклав з їх фірмою договір на ремонт фасаду та заміну вікон у під’їзді і що залишок вікон вони будуть встановлювати зі знижкою 15%, а якщо в будинку є діти або пенсіонери – то і 22%.

– Я думала, що цей дідок з ЖЕКу, тому що він став питати, чи є скарги на тріщини або цвіль фасаду, – розповідає одна з зірваних клієнток “представника”. – Навіть на кухню його проводила, щоб він цвіль своїми очима побачив. Але коли він у своєму блокноті нічого не зауважив, а почав втирати, що, мовляв, беріть знижковий талон на вікно, поки вони є, а то розберуть, я зрозуміла, що це черговий лохотрон, і випровадила його зі словами, що ми бідні і грошей у нас немає навіть зі знижкою. Не повторюйте моїх помилок, не пускайте таких “інженерів” в будинок!

Словом, будьте пильними, не піддавайтеся на виверти шахраїв, які б “золоті гори” вони вам не обіцяли. Якщо вже так необхідний домофон (вікна, двері та інші блага цивілізації) – звертайтеся у відповідні фірми самі. А якщо з пропозицією тієї чи іншої послуги до вас приходять додому – кажете, що готові заплатити гроші, але лише тоді, коли майстер буде виконувати свою роботу, а платити за повітря ви не збираєтеся.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: