Чорне братство – вже дістали всіх

Схоже, Україна є прекрасним плацдармом для розвитку таких феноменів як релігійні секти, які заманюють у своє «лігво» піддатливих людей.

Секту Догнала називають ще Чорним братством
Секту Догнала називають ще Чорним братством

Свого часу в Україні існував такий феномен як «Біле Братство», про яке знає мало чи не кожен. Не будемо вдаватися до детального опису діяльності цієї секти, оскільки про них уже чимало написано. Лише нагадаємо, що ця секта почала діяти наприкінці 80-х років, однак суттєво помітними її діяння стали на початку 90-х років. Зокрема, у 1993 році секта налічувала тисячі адептів. У тому ж таки році, лідерів «Білого братства» – Марію Деві Христос та її чоловіка Юрія Кривоногова – схопили під час того, як вони зі своїми прихильниками вдерлися в Софію Київську, де збиралися зорганізувати масове самоспалення після того, як їхнє пророцтво про кінець світу не настав. Тоді лідерів секти засудили, але у 1997 році амністували. Кажуть, що Марія Деві Христос не припинила свою діяльність і продовжує зомбувати людей, аби знову зустріти кінець світу у колі своїх «білих братів» на Софійській площі.

Читайте також: У Вінниці друге пришестя лідерів колишнього «Білого братства»

Рейтинг всіх нездійснених кінців світу

Пришестя «Чорного Братства»

А поки Марія Деві Христос підпільно намагається відновити діяльність «Білого Братства» на Західній Україні їм на заміну прийшло «Чорне Братство», або ж секта Догнала, яка наводить жах мало не на кожну галицьку родину. Офіційно секта іменує себе Українською правовірною греко-католицькою церквою. Її створив 11 серпня 2009 року 67-річний громадянин Чеської Республіки Ілля Антонін Догнал, який є колишнім римо-католицьким священиком. 3 березня 2008 року Антонін Догнал разом з іншими трьома особами проголосив себе таємно висвяченим єпископом. Щоправда цей факт не зафіксовано в офіційних довідниках Католицької Церкви.

З того часу секта Догнала розкинула свої сіті на території Львівської області. Спершу свою діяльність вони розпочали у селі Підгірці та у селищі Брюховичі, однак швидко перекинулась на Львів, де псевдосвященики із жінками у чорних рясах (тому й секту називають «Чорне Братство» – ред.) постійно проводять свої обряди у центрі міста, інформує portal.lviv.ua. На вулицях Львова вони вербують молодь, яка швидко піддається пропаганді. Змушують людей переписувати на них майно, руйнують сім’ї, займаються окультизмом, з агресією вимагають визнати їхню організацію.

«Догналівська війна» за визнання

В основному свої релігійні обряди догналіти проводять під стінами храму УГКЦ Петра і Павла (костел єзуїтів). Власне цей храм догналіти обрали не випадково. Адже колишній єзуїтський костел, за словами настоятеля храму отця Степана Суса, є добрим плацдармом для реклами такої секти.

«Ця секта не має дуже багато прихильників, але має тотальний контроль над своїми вірними. Навіть те, що вони постійно ведуть відеозйомки свідчить про те, що вони дивляться на те, хто присутній з їхніх парафіян, а хто з свіжо навернених парафіян. Така реклама з одного боку вигідна тим, що можна показувати туристам, що є ще одна організація в Україні, яка дискримінується. А з іншого боку – це хороший плацдарм для проповідництва. Адже де вони ще будуть це робити? – у Брюховичах в лісі? – це буде не успішно. В Підгірцях також ні, бо хто ж туди поїде. А тут, у центрі Львова, їх процесії привертають увагу. До прикладу, одного разу до нас підійшли туристи і сказали таку фразу: «Дивно, такий великий храм, а священнослужителі змушені проводити Богослужіння й під його стінами». Тобто ви розумієте, що це не нормально, людей дезінформують», – розповів отець Сус.

Водночас інший священнослужитель храму, отець Тарас Михальчук зауважив, що догналівці постійно проводять під стінами храму свої ритуали з гучномовцями та з підсилюючою апаратурою, заважаючи проводити Богослужіння у костелі. «Це нестерпна ситуація, у храмі неможливо спокійно молитися. Доводиться затуляти вуха. Вони роблять це спеціально, аби вносити деструктив у місто», – зазначив він.

Окрім того, священнослужителі наголошують на тому, що представники секти Догнала є дуже агресивними, про що свідчить їхня поведінка. Вони мало не переслідують людей, погрожують їм, у насильницький спосіб вимагають, щоб визнали їхній так званий правовірний символ віри. А саме, що єдина правдива церква це секта Догнала, главою якої є вселенський патріарх Ілля, зазначає отець Сус.

«Вони вимагають, щоби їхню віру визнали, висловлюють різні образи в мій бік, що я є чорт, демон, послідовник кришнаїтів і тому подібне. Станом на ранок минулої суботи я став ворогом №1 для цієї секти. Мені навіть учора пропонували попросити військових, щоби вони мене всюди супроводжували, бо все може бути.

Від екзальнотованих людей можна усього очікувати. Якщо люди не бояться писати листи до президентів інших держав – Росії чи Білорусі, і просити, щоби у випадку інтеграції України в Євросоюз ввести війська іншої держави на територію нашої країни, то напевно такі люди можуть зробити будь-що з людьми, які не є їхніми послідовниками», – розповів Степан Сус.

По темі: Секта закликає Росію та Білорусь ввести війська в Україну

Окрім словесних погроз, догналіти готові і до фізичних розправ. Так минулої неділі у костелі єзуїтів проводились мирні заходи. Як розповів отець Тарас Михальчук, у програмі передбачалось окроплення священною водою стін храму та вірних. Краплі священної води потрапили на адептів цього угрупування. Коли вода долетіла до одного із них, то він з криками та погрозами почав вириватися з їхнього кола, аби відгамселити священика. Завдяки втручанню правоохоронних органів вдалося уникнути побиття. Міліція цього агресивного догналівця затримала.

«У християнському вченні йдеться про любов до ближнього, а в даному випадку була страшна агресія. Якщо відверто, це є страшно, бо я не впевнений за безпеку власного життя. Я не знаю, чи вони слідкують за мною, чи ні. Такі факти говорять про те, що у будь-якій черговій сутичці може виникнути бійка. Нам з великими зусиллями вдається стримувати наших парафіян, бо люди обурені і неодноразово були спровоковані на те, щоби вступити у бійку з цими сектантами. Бо люди не можуть пройти до храму. І я також не можу підступитись до рідного храму, в якому служу. Я мушу обходити все стороною, а якщо вони мене помічають, одразу підбігають і впритул починають знімати на відеокамеру», – розповів Т.Михальчук.

УГКЦ закликає боротися з небезпечним угрупуванням

Глава УГКЦ Святослав Шевчук дуже добре ознайомлений з ситуацією, яка виникла з догналівською сектою і радить боротися з цим угрупуванням. «Усі єпископи католицькі України підписали спільну заяву, в якій ми говоримо про феномен цієї секти в Україні і застерігаємо все українське суспільство щодо небезпечності діяльності цієї секти. Ця секта немає нічого спільного з католицькою церквою. Ті люди, які називають себе священиками, такими не є. Я би радив боротися проти цієї секти, відстоювати свою церкву. Я би дуже заохотив наших вірних не здаватися.

Ми вимагаємо від нашої влади, щоб вона захистила українське суспільство від цього небезпечного угрупування. Ця група не є зареєстрована в державі. Вони не мають право мати свого статуту чи претендувати на якусь церкву. Треба далі боротися», – сказав в інтерв’ю одному релігійному виданню глава УГКЦ.

Святослав Шевчук також звертався з відповідними листами до Президента України, до Кабміну та правоохоронних органів, засвідчуючи те, що ця секта справді несе великий деструктивізм, розповів Степан Сус. «Він мені також телефонував і висловлював підтримку і мені, і усій спільноті храму. Адже окрім мене, є багато священників і парафіян, які незадоволені тим, що під стінами храму постійно діє ця секта. Ми постійно намагаємось стримувати наших людей, аби вони не провокували цих сектантів на якийсь конфлікт, хоча такі ситуації вже були – наших священників посилали матюками ті люди, які моляться під нашим храмом», – зауважив він.

До міліції із заявами щодо погроз та переслідувань з боку сектантів священнослужителі храму Петра і Павла не звертались, оскільки вона постійно бере участь у подіях, які відбуваються під стінами храму. Окрім того, немає конкретних даних про осіб, які погрожували настоятелю, а також наявних фактів.

«Я думаю, що міліція й так знає, що догналівці не лише мені погрожують, але й іншим людям. Тому ходити по судах і переживати якісь дивні процеси – немає на це часу. Але я дуже сподіваються, що знайдуться механізми для того, аби мешканцям Львова було безпечно жити і ходити по вулицях міста», – сказав Степан Сус.

Догналівці під прикриттям громадських організацій

Щоправда секта Догнала так уже допекла парафіянам та священнослужителям храму Петра і Павла, що вони скерували міському голові Львова Андрію Садовому лист-звернення, в якому висловлюють обурення стосовно бездіяльності міської влади у справі угрупування Догнала. Під цим листом свої підписи поставили 359 парафіян, які були присутні на Богослужінні у неділю. Степан Сус також повідомив, що на сьогодні багато людей висловлює своє незадоволення щодо того, що влада дозволяє діяльність секти у Львові. Останні, прикриваючись громадськими організаціями, яких вони створили щонайменше 9, звертаються до Львівської міської ради з проханням дозволити їм проводити різні ритуальні обряди.

«Для нас це є знаком запитання, чому мерія Львова благословляє такі заявки від громадських організацій, де вказується проведення богослужінь, релігійні співи, тощо. Якщо це не релігійна організація, то вони не мають права, згідно свого статуту, проводити такі обряди. Просто ми у Львові дійдемо до такого, що кожен, хто захоче створити громадську організацію і проводити службу під нашим храмом, чи іншим храмом, яких у місті є 110, буде це робити. А це не нормально», – наголосив О.Степан Сус.

Також отець С.Сус повідомив, що у листі-зверненні до Андрія Садового, вони запрошують його взяти участь у Богослужінні наступної неділі. «Сподіваємось міський голова візьме участь у Богослужінні наступної неділі та пояснить своїм виборцям, нашим парафіянам, чому на сьогодні така секта Догнала діє під стінами нашого храму. Чому ні міська влада, ні обласна й інші правоохоронні органи не знайшли до сьогоднішнього дня механізмів як припинити ці безчинства, які чинить ця секта, затягуючи молодь, людей, розділяючи сім’ї, сіючи розбрат в атмосферу Львова», – зазначив він.

P.S.:

Станом на сьогодні засновник секти Ілля Догнал перебуває у розшуку. 6 вересня 2012 року Львівський окружний адміністративний суд ухвалив рішення повністю відмовити у позові громадянина Чехії Антоніна (Іллі) Догнала до головного управління МВС у Львівській області, яким він намагався визнати рішення про його депортацію незаконним.

З реєстру судових рішень:

Форма
судового
рішення
Дата
ухвалення
рішення
Дата
набрання
законної
сили
Форма
судочинства
№ судової справи Назва суду Суддя
25943208 Ухвала суду 06.09.2012 Адміністративне 2а-2963/12/1370 Львівський окружний адміністративний суд Гулик Андрій Григорович
25943162 Окрема ухвала 06.09.2012 Адміністративне 2а-2963/12/1370 Львівський окружний адміністративний суд Гулик Андрій Григорович
25943088 Постанова 06.09.2012 Адміністративне 2а-2963/12/1370 Львівський окружний адміністративний суд Гулик Андрій Григорович

«І як відомо, міграційна служба на сьогодні не знайшла механізму як виконати рішення суду, щоб громадянина іншої держави, який заснувала секту, депортувати з держави», – додав отець Степан Сус.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 thought on “Чорне братство – вже дістали всіх

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: