Як на чужих персональних даних заробити гроші

Журналісти програми «Гроші на вітер» розповіли про те, хто формує чорний ринок паспортних даних, які джерела витоку інформації, кому і навіщо потрібна приватна інформація, для чого купують копії паспортів…

Гроші на вітерЩоб взяти кредит на особу, яка, насправді, не має до нього ніякого відношення, потрібно мати кілька копій різних паспортів, на основі яких створюється релігійна або громадська організація. Відповідно, від імені такої організації пізніше буде укладено договір про позику або кредит. Зловмисники нададуть в банк повний пакет потрібних документів, а от повертати борги повинен буде той, на кого кредит оформлено.

Юрист І.Бондарук розповідає: «У великих фірм та організацій існує електронна база, де зберігається інформація. В менших фірмах така документація зберігається, здебільшого, в паперовому вигляді. Відповідно з установ останнього типу легше викрасти документи, або втратити їх».

Експерти стверджують, що ми «світимо» своїми паспортами на право і на ліво, адже самі даємо зловмисникам доступ до конфіденційної інформації. Підписуючи згоду на обробку персональних даних, мало хто дочитує цей документ до кінця, або взагалі розуміє його суть. Ось цим і зможуть скористатися організації шахраїв.

Золотою зоною для шахраїв експерти вважають Інтернет. Тут можна знайти скан різноманітних документів у вільному обігу. Аби заросити ваші персональні дані, зловмисники спілкуються з вами поштою, не зв’язуючись телефоном.

 

За матеріалами "БТБ"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: