У московському аеропорту вже кілька років лежать 20 млрд. євро, надіслані українській благодійній організації

У московський аеропорт «Шереметьєво» ще у серпні 2007 року прибув літак з 20 мільярдами євро на борту для Всеукраїнського благодійного фонду «Світ добрих людей». Однак гроші досі не покинули територію аеропорту.

євроЗа даними видання, гроші упаковані на 200 палет (дерев’яних піддонів), вони важать близько 200 тонн. Гроші справжні, їх було відправлено з одного з німецьких банків.

Зараз гроші під опікою російських спецслужб, які не віддають їх нікому, вимагаючи явки справжнього власника вантажу. При цьому Росія з невідомих причин досі не конфіскувала ці гроші.

Формальним власником коштовного вантажу є іранець Фарзін Корооріан Мотлаг, який, за даними видання, може бути міжнародним шахраєм. Він не з’являвся за своїм вантажем, лише присилав адвокатів.

Гроші було направлено Всеукраїнському благодійному фонду «Світ добрих людей».

За даними «Наших грошей», цей фонд під назвою «Український благодійний фонд спорт-оздоровчої роботи серед населення та розвитку дитячої творчості «Джерело» було зареєстровано у Києві у 1993 році, директором була Валентина Кушнікова. А у 2003 році фонд було перереєстровано під назвою «Світ добрих людей» по вул. Миколи Закревського 87-г, кв. 62, головою став Костянтин Кузьмич Тарасюк. Зараз у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб даних про такий фонд немає.

Зараз гроші з «Шереметьєво» намагається забрати москвич Олександр Шіпілов, який очолює місцеве представництво фонду «Світ добрих людей». При цьому угода пожертви грошей фонду укладена лише у 2013 році.

Джерела видання висунули кілька версій щодо походження цих грошей.

Це можуть були кошти Саддама Хусейна, бо за даними одного з співробітників спецслужб, іракський диктатор ще до війни з США перевів до Москви близько 12 мільярдів доларів готівкою: «Їх відправляли нелегально, в тому числі у валізах дипломатів, і всі вони були вкладені в нерухомість».

За іншою версією, гроші призначались для тіньових операцій.

«Сума настільки величезна, що змушує засумніватися у всій цій історії, – вважає російський економіст професор Микита Кричевський. – 20 мільярдів євро – це приблизно 6% усього російського бюджету… Це не для валютно-обмінних операцій – це виключено, оскільки така величезна сума готівки не використовується. У 2007 році – тобто коли вантаж, за вашими даними, прибув – до Росії всього було ввезено 8,9 млрд. євро готівкою. За весь рік. У 2012-му – 6,54 млрд. євро. А тут цілих 20 млрд. разовим траншем. У Європі готівка в такому шаленому обсязі практично не ходить. Швидше за все гроші призначалися для тіньових операцій. Вони викликали б справжній переполох у тіньовому секторі».

Розвиток історії дивіться далі:

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: