Чорний піар – простий рецепт

“У боротьбі з конкурентами всі засоби хороші”, – саме так виправдовують свої дії піар компанії, які працюють не зовсім чесно. Чорний піар – ось основа їхньої боротьби, але навіщо це потрібно, яка від нього користь, і чи варто взагалі вдаватися до таких методів?

Чорний піар - простий рецептЯкщо звернутися до термінології, то знайдемо таке визначення:

Чорний піар – діяльність (піар), спрямована на погіршення іміджу якогось об’єкта (як одушевленого так і неживого).
Термін “Чорний PR” російського походження. В іноземній практиці зустрічається тільки в розумінні PR на підтримку афро-американців. Термін з’явився в кінці 80-х-початку 90-х років для позначення політичної та комерційної інформації поширюваної через замовні публікації в ЗМІ та листівки, що оплачувались неофіційно. Часто цим терміном у нас позначають поширення компромату або інформації, що негативно впливає на імідж персони або об’єкта.

Хоч сам термін був придуманий в Росії, адже за кордоном його б вважали расистським, проте дані схеми та технології успішно використовуються по всьому світу вже багато років. Чим би компанія не займалася, якою б великою вона не була, менеджери ніколи не гребують вдаватися до методів чорного піару.

Варто відзначити, що найактивніший час для такого роду діяльності – вибори. Ось тоді людині вішають локшину на вуха у десятикратному розмірі , при цьому очорняючи кожен крок, кожен подих конкурента.

Останнім часом інтернет-ЗМІ та пошукові системи стали оплотом для чорного піару та поширення неправдивої інформації.

Як це робиться? Та дуже просто! Створюються десятки сайтів, на яких пишуть негативні відгуки про компанію, формується негативне сприйняття . Також замовляють статті на новинних ресурсах, які дискредитують чесне ім’я компанії. Далі цими сайтами заповнюють ТОП-20 видачі пошукової системи – і все. При конкретному запиті, коли людина хотіла почитати відгуки, то перші 20 результатів буду говорити про те, що з компанією краще не зв’язуватися.

Ось такий він чорний піар.

Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: