Популярні види обману туристів у 2013 році

Тих, хто найближчим часом збирається відправитися у відпустку, ми застерігаємо: головна небезпека для наших туристів за кордоном, як показують події останніх тижнів, – не потопи або погроми, а шахраї.

У кожній країні винаходять свої способи шахрайств. Ось 5 найнесподіваніших, які відбулися в 2013 році.

1. Шахрайство по-турецькому

– Це було на травневі свята в одному ресторанчику в старому місті Сіде, – розповів Сергій. – Ми з дружиною там багато напозаказували: ціни по меню були цілком доступні. Але сума рахунку, який нам потім принесли, виявилася разів на три вище. Ми, звичайно, обурюватися відразу стали, тоді нам принесли інше меню (перше-то у нас одразу після замовлення забрали), а в ньому – вже нові ціни, майже як у Москві. І нічого не доведеш. Ми пробували поліцією загрожувати – марно. У ході торгу суму, правда, скинули рази в два, але все одно вона виявилася більше тієї, на яку ми наїли.

Захиститися від таких ресторанних кидал дуже просто: треба завжди залишати меню на столі до моменту розрахунку з офіціантом.

2. Шахрайство по-тайському

Ірина відпочивала в Таїланді вже не раз, але напередодні 8 Березня все ж попалася на вудку місцевих шахраїв:

– Біля якогось храму в Бангкоку до мене підійшов таєць з пакетиками кукурудзяних зерен. А там голубів навколо багато було, все з ними фотографувалися. Ось він і пропонує мені цю кукурудзу для голубів за 50 батів. Недешево, але він все одно суне мені кілька пакетиків. Я питаю: «За все?» Киває головою, що «так», а коли я нафоткали і всі зерна вийшли, він вимагає з мене по 50 батів вже за кожен пакет. Я відмовилася, але тут же піднявся крик, шум, його друзі набігли …

На цьому історія не закінчилася. До Ірини швидко підійшов поліцейський, попросив документи і став запевняти, що її віза невірно оформлена, тому він її паспорт конфіскує «для з’ясування». У підсумку дівчині замість 50 довелося розстатися з 1000 батами, які перекочували в кишені до продавця і правоохоронцю. Лише пізніше, від гіда, Ірина дізналася, що поліцейський був фальшивий.

Платити за все, куплене на вулиці (воду, їжу і т.п.), треба відразу, поки продавець не виставив новий рахунок. А оригінали документів завжди потрібно зберігати в готелі (бажано в сейфі), носячи із собою тільки їх ксерокопії.

3. Шахрайство по-голландському

В Амстердамі, Гаазі та інших туристичних центрах Нідерландів псевдоміліціонери розводять нашого брата дещо по-іншому.

– Вийшли ми з приятелями з одного закладу, а поліцейський нам в обличчя – посвідчення: «В даний момент в країні з’явилося багато фальшивої валюти. Пред’явіть свою на перевірку», – згадав випадок з недавнього відпочинку один столичний студент. – Ми показали свої євро, і ще у нас сімсот доларів було. Поліцейський подивився їх на світло, повернув і вибачився за незручності. А потім виявилося, що одне стодоларова банкнота перетворилася на однодоларову – вони ж схожі. Мабуть, підмінив.

Поліція європейських країн не шмонає перехожих без санкції і тим більше приводу. Це вам не Україна чи Росія. Натякніть шахраєві, що й самі не проти пройти разом з ним до ділянки – велика ймовірність, що шахрай тут же загубиться в натовпі.

4. Шахрайство по-італійському

У самому центрі Риму, на вулиці Віа дель Корсо, де безліч магазинів, стояв накритий зеленим покривалом стіл, за яким молоді люди збирали у туристів гроші на реабілітацію наркоманів. Тобто збирали вони підписи проти наркоманії, але потім якось виявлялося, що кожен підписався зобов’язаний за свою громадянську позицію ще й заплатити.

– Ведуться на це тільки туристи, – пояснив Олександр, співробітник одного з туроператорів, що працюють на Апеннінах. – Місцеві чудово знають, що зібрані гроші йдуть не на боротьбу з наркотрафіком, а на нову дозу. Такі столи ставить сама мафія, а пов’язані з коза ностра карабінери їх не чіпають. Дешевше і безпечніше просто пройти повз.

Ставити підписи під документами на незрозумілій мові взагалі ніколи не варто, а тим більше – давати гроші на незрозумілі цілі. Тут рецепт: “моя твоя не панімай”.

5. Шахрайство по-болгарському

Наталія вирішила на Сонячному Березі поміняти свої євро на місцеві леви, благо курс обміну в найближчому банку здавався цілком відповідним. Касир видав їй готівку і попросив розписатися на чеку. Наталія поставила свій автограф, але, коли перерахувала леви, виявилося – їх менше, ніж мало бути:

– Я обурилася, але касир показав мені чек, в якому був вказаний зовсім інший курс: «Якщо розписалася, значить, з цим згодна, так що скаржитися марно».

Втім, до Болгарії, як і в Крим, літає зазвичай постійна публіка, тому цей лохотрон вже багатьом відомий. На зміну йому зараз приходить новий. На табло з курсом співробітники обмінників замість назв валют кріплять магніти з прапорами США або Євросоюзу. А коли туристи потім обурюються, що їм продали леви за менш вигідним курсом, запевняють, що на табло не курс, а вартість магнітів. І, так як все по закону, не причепишся.

Обмінюючи валюту, попередньо треба завжди перепитувати касира про курс і просити його набрати на калькуляторі ту суму, яка вам в підсумку належить. А ще краще, перерахуйте все самостійно – дивіться – “Шахрайство при обміні валюти“. А також ознайомтесь із “Самые популярные способы обмана туристов” у 2012 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: