PandaLabs попереджає про активізацію інтернет – шахрайства

Антивірусна лабораторія PandaLabs компанії Panda Security попередила про спалах нових кампаній інтернет-шахрайства, які можуть завдати шкоди безпеці користувачів.

PandaLabs попереджає про активізацію інтернет - шахрайстваКіберзлочинці подвоїли свої зусилля, щоб роздобути чужі гроші, використовуючи різні доступні для них засоби.

Остання афера використовує переваги електронної пошти. Злочинці отримують доступ до якого-небудь реального аккаунту електронної пошти та розсилають повідомлення по всьому списку контактів жертви з метою вимагання грошей у людей.

Наприклад, ви отримуєте повідомлення з темою «Very Urgent» («Дуже терміново»), і воно завжди приходить від відправника, який мається у списку контактів. Текст повідомлення пояснює, що відправник знаходиться у відпустці, але у нього вкрали гаманець з кредитною карткою і авіаквитками, тому йому терміново потрібні гроші, щоб повернутися додому. Якщо одержувач повірить і перерахує гроші зазначеним у листі способом, то вони надійдуть на банківський рахунок кіберзлочинців.

Подібні шахрайські повідомлення дозволяють кіберзлочинцям не тільки отримувати гроші від своїх жертв, але і збирати адреси особистих і корпоративних поштових акаунтів.

Однією з головних проблем, з якою стикається жертва подібного шахрайства, є те, що кіберзлочинці змінюють пароль до акаунту, в результаті чого законний власник не може отримати до нього доступ.

Проблема посилюється, якщо людина використовує однаковий пароль для своїх акаунтів у Facebook або Twitter, що дозволяє кіберзлочинцям контролювати їх і видавати себе за жертву обставин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: