Факт шахрайства з каштанами на Хрещатику визнала Київська влада

Відповідно до результатів експертизи науково-дослідної лабораторії Ботанічного саду імені Фоміна, із 289-ти висаджених цією весни у Києві каштанів лише два виявились сорту “Бріоті”.

Факт шахрайства з каштанами на Хрещатику визнала Київська владаПро це повідомив радник голови КМДА Олександр Мазурчак.

“Питання в тому, де могла бути така підміна. Чи то з італійської сторони була завезена така партія, чи підміна була зроблена вже у нас, в Україні. Зараз розслідуванням займається прокуратура. Справа на контролі голови КМДА”, – повідомив Мазурчак.

За словами Мазурчака, із завезених каштанів 18 виявились сорту Баумана, 11 – Глобра і тільки два – “Бріотті”, інші – звичайний білий каштан.

Радник Попова наголосив, що зараз планується звільнити керівника Шевченківського управління “Київзеленбуду”.

Мазурчак підкреслив, що КМДА має три версії подій: в української фірми була змова з італійцями на поставку не тих дерев; підміна була зроблена вже в Україні і третя версія – політичні мотиви для дискримінації Попова.

Він додав, що каштани сорту “Бріоті” коштують на третину дорожче, ніж звичайні білі каштани: один саджанець “Бріоті” – 430 євро, один саджанець білого каштану – 300 євро. Проте, він наголосив, економічних втрат з цієї афери місто не зазнало, оскільки було заплачено поки що половину суми від зазначеної у договорі. Загальна сума становить 980 тис. грн.

Нагадаємо, у травні 2013 р. екологи заявили, що на Хрещатику замість заявлених каштанів “Бріоті”, стійких до молі, у квітні висадили звичайні кінські каштани білого кольору. На їхню думку, деякі рослини навряд чи доживуть до кінця літа.

За інформацією molbuk.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: