Як нас обманюють в магазинах. Версія 2013

Пропонуємо нашим читачам список продуктів, які найчастіше фальсифікують, а тому при їх виборі варто виявляти особливу уважність.

Як киян підло обманюють в магазинах. Версія 2013

Фарбники, шкідливі домішки – найменші дрібниці, порівняно з тим, що чатує на споживачів при смакуванні улюбленими продуктами.

До списку увійшли не тільки популярні продукти з щоденного раціону, але й дорогі делікатеси.

Апельсиновий сік

Одним з найпопулярніших продуктів, які фальсифікують, є апельсиновий сік. Цей продукт далеко не завжди виготовляється з апельсинів.

Часто напій з назвою “апельсиновий сік” містить не тільки аскорбінову кислоту, але навіть суміш цукрового буряка, кукурудзяного цукру, глутамату натрію і сульфату калію.

Мед

Скандали з відмивання меду останнім часом набирають обертів.

Останній масштабний випадок у Китаї був пов’язаний з зараженням меду потенційно небезпечними антибіотиками.

Найчастіше дешевий мед видають за більш дорогі сорти. Мед є одним з продуктів для фальсифікації, і становить 7% випадків харчового шахрайства.

Трюфельне масло

Не дивлячись на те, що цей продукт розрахований більше на гурманів, ніж на масовий ринок, його все ж підробляють через високу вартість. Шахраї примудряються видавати за трюфельне масло суміш оливкової олії з ароматизаторами.

Чорниця

Чорниця є дорогою ягодою, тому випадки її підробки також високі. У багатьох поживних батончиках і рогаликах, які нібито містять чорницю, нерідко виявляється суміш цукру, кукурудзяного сиропу, масла, штучних ароматизаторів і харчових барвників синього і червоного кольору.

Тому експерти радять уважно перевіряти список інгредієнтів у продуктах, які нібито містять чорницю.

Молоко

У молоці можна знайти великий список домішок: меламін, формальдегід, сечовина, перекис водню, машинне масло, каустична сода, крохмаль, коров’яче або свиняче сало.

Риба

Дослідження, проведені з 2010 по 2012 рік, показали, що 33% риби з 1215 зразків були визначені як невідповідні своїй назві.

Зразки були зібрані з 674 магазинів в 21 державі. Найбільш часто підробляють окунь і тунець.

Шафран

Під виглядом екзотичної спеції нерідко можна виявити суміш квіток календули, куркуми, кукурудзяних рилець, пелюсток маку, гіпсу, крейди, крохмалю, сульфату барію і пофарбованих у червоний колір шовкових волокон.

Оливкова олія

Дослідники виявили, що під виглядом оливкової олії нерідко продається масло нижчої якості, а справжня італійська оливкова олія часто не має до Італії ніякого відношення.

Оливкову олію часто розбавляють іншими маслами: маслом фундука або волоського горіха, кукурудзяним, соняшниковою, арахісовим, рослинним, соєвим і пальмовою маслами.

Гранатовий сік

Гранатовий сік є дуже корисним, містить багато антиоксидантів, тому багато споживачів готові платити за нього чималу ціну.

Але гранатовий сік часто розбавляють виноградним або грушевим соком, додають цукор і кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози. Іноді такий сік навіть не містить і краплини реального гранатового соку.

Кава

У меленій каві можна знайти смажену кукурудзу, смажений ячмінь, смажені соєві боби, цикорій, житнє борошно, картопляне борошно, палений цукор, карамель, інжир, смажене насіння фініків, глюкозу, мальтодекстрин і крохмаль. Щоб уникнути підробки, слід купувати каву в зернах і самостійно його перемолочувати.

За матеріалами e-finance.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: