На Черкащині засуджено пастора секти до 12 років позбавлення волі

В Апеляційному суді Черкаської області 29.03.2013 відбулося слухання справи за матеріалами управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Черкаській області відносно пастора місцевої релігійної громади “Служіння Святого Духа” та її спільників за звинуваченням у створені злочинної організації з метою вчинення шахрайських дій.

Вироком суду даних громадян засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Релігійна громада “Служіння Святого Духа” була організована в 2000 році в місті Черкаси колишньою вчителькою музики. Жінка-пастор, заручившись підтримкою деяких своїх помічників та призначивши їх на посади вчителів та наставників організації, використовувала пересічних прихожан релігійної громади у своїх корисливих цілях.

Починаючи з 2006 року пастор за рахунок умисно невірного трактування Біблії на свою користь та ізолювавши членів громади від спілкування з рідними та близькими, обмеживши їх доступ до зовнішніх джерел інформації змушувала членів громади, за допомогою підроблених довідок про доходи, які виготовили її спільники, отримувати численні кредити у кредитних спілках та банківських установах, закладаючи свої квартири, автомобілі та інше цінне майно.

Отримані грошові кошти в примусовому порядку сплачувались у вигляді «десятини» та пожертвування. Всього, в результаті злочинної діяльності, пастору вдалося заволодіти коштами та майном на суму близько 7 мільйонів гривень. На ці гроші лідер секти придбала нерухомість. Частину коштів шахраї витратили на золоті прикраси та інші дорогоцінні вироби, які переправляли за кордон, куди вони мали наміри найближчим часом виїхати на проживання. Та задумане їм не вдалося. Незаконна діяльність релігійної громади привернула до себе увагу працівників УБОЗу. Ряд перевірок, проведених оперативниками, підтвердили незаконні дії керівництва релігійної громади.

Як зазначив начальник управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар, пастора релігійної громади та її трьох спільників було затримано. Відносно них порушено ряд кримінальних справ, зокрема за частиною 1 статті 255 (створення злочинної організації), частиною 4 статті 190 (шахрайство), частиною 3 статті 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

За час слідства, потерпілими були визнані 43 послідовника секти. Більшість з них лишилось житла і майна, відчуженого на користь банків по кредитам. Владислав Володимирович закликає громадян бути уважними та не довіряти свої заощадження стороннім особа, а тим паче брати кредити для сумнівних цілей під будь яким приводом.

За матеріалами прес-служби ГУ МВСУ у Черкаській області

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: